sierpnia 31, 2017

Vaxol, czyli jak odpowiednio zadbać o higienę uszu


Niejednokrotnie czyszczenie uszu patyczkami było dla mnie niewygodne i sprawiało dyskomfort. Ba! Nie raz podczas czyszczenia czułam nieprzyjemny ból. To nie tylko problem osób dorosłych, ale i dzieci. Nie raz obserwowałam jak maluch, niezależnie od wieku krzyczał i płakał, gdy rodzic próbował mu oczyścić uszy. Po co więc przysparzać sobie i maluchowi niepotrzebnego stresu? Dlaczego też tak wiele z nas nie zdaje sobie sprawy z tego, że tak popularne patyczki mogą wyrządzić więcej szkody?

O higienie słów kilka

W uszach wytwarzana jest woskowina, która ma nawilżać błonę bębenkową i skórę kanału słuchowego. W jej skład wchodzą m.in. kurz, naskórek czy też włoski. Tak też tworzy się bariera ochronna dla ucha zewnętrznego. Jeżeli woskowina zalega w uszach w zbyt dużej ilości może przyczynić się do powstania korka woskowinowego. Jego powstanie może być główną przyczyną trwałego uszkodzenia słuchu.

Rycina przedstawiająca ucho zewnętrzne
Źródło: internet


Używając patyczków higienicznych narażamy się na ryzyko przepchnięcia wydzieliny do przewodu słuchowego,a to, jak wspomniałam wyżej, może przyczynić się do trwałej utraty słuchu lub uszkodzenia błony bębenkowej. Taki problem może pojawić się również wtedy, gdy patyczek wsuniemy zbyt głęboko.

Vaxol

 

Aby uniknąć takich sytuacji, warto zainwestować w Vaxol. Jest to spray do uszu, którego aplikacja zajmuje kilka sekund. Zabieg nie sprawia bólu, ani nie powoduje dyskomfortu. Płyn jest oleisty, dzięki czemu sprawnie dociera do każdego zakamarka i czyści ucho bardzo dokładnie. Produkt ten działa naprawdę bardzo skutecznie. Jego właściwości sprawiają, że zmiękcza on woskowinę uszną i usuwa ją. Co najważniejsze - można stosować go u dzieci, dzięki czemu możemy zaoszczędzić im niepotrzebnego stresu i późniejszych obaw przed samodzielnym czyszczeniem uszu. Jest też świetną opcją dla leniuchów, gdyż może być dawkowany zarówno w pozycji siedzącej, stojącej oraz leżącej. Na jego zaaplikowanie potrzeba chwilki, więc nawet rodzic najbardziej rozbrykanego malucha będzie mógł wpuścić ten preparat do ucha swojej pociechy.

Wygodny aplikator sprawia, że podczas dawkowania nie odczuwamy żadnego dyskomfortu. Dokładnie przylega, dzięki czemu nie trzeba obawiać się, że płyn np. wycieknie z ucha. Stworzony jest na bazie oliwy z oliwek, więc jest bezpieczny dla zdrowia i nie powoduje podrażnień.

Przechodząc do samej aplikacji - nie ma nic prostszego. Przed pierwszym użyciem należy nacisnąć końcówkę 3-4 razy,do czasu, gdy zauważymy, że preparat zaczyna wypływać. Już przed samym użyciem należy delikatnie ogrzać buteleczkę w dłoni i delikatnie nią potrząsnąć. Należy pociągnąć delikatnie płatek ucha  do góry i do dołu, po czym można przystąpić do aplikacji Vaxolu. Końcówkę należy wprowadzić do zewnętrznego kanału słuchowego i nacisnąć na nią raz lub dwa razy. Gdy płyn przemieści się do kanału słuchowego, trzeba delikatnie pomasować skrawek ucha. Końcówkę można zdjąć i przepłukać ciepłą wodą, po czym ponownie założyć na buteleczkę. Jeżeli jednak dojdzie do sytuacji, gdy to lekarz musi usunąć woskowinę, Vaxol należy aplikować w ilości jednej lub dwóch dawek 2 razy dziennie przez 4-5 dni przed wizytą. W normalnych okolicznościach, aby cieszyć się jak najlepszą skutecznością, Vaxol należy aplikować raz/dwa razy w tygodniu. W ten, jakże łatwy sposób, zapobiegniemy gromadzeniu się nadmiaru woskowiny usznej


Szczerze polecam Vaxol. Dotychczas terroryzowałam swoje uszy patyczkami i to był wielki błąd! Ważne jest również to, że mogą go używać dzieci i  dorośli. No i najistotniejsza kwestia. Mimo używania go 2 razy w tygodniu, nie ubyło go za dużo. Jest naprawdę bardzo wydajny!

Jeśli wpis Ci się spodobał lub masz co do niego pewne uwagi, to zostaw, proszę,  pod nim komentarz. Będę wdzięczna, jeżeli zaobserwujesz mojego bloga, to dla mnie motywacja do dalszego działania. Jeżeli chcesz być na bieżąco z najnowszymi wpisami, to polub mój Fanpage 💋💋

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Cześć! Cieszę się, że tu jesteś i będę wdzięczna, jeżeli zostawisz pod tym wpisem komentarz.
Miłego dnia!

Komentując wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych.

Copyright © 2016 Dystyngowana Panna Blog , Blogger