lipca 09, 2018

[Poradnik]: Jak oszczędzać?

Źródło: pixabay

W dzisiejszych czasach ciężko jest posiadać oszczędności. Zwłaszcza jeśli jest się osobą młodą, która w życie startuje z niczym. Dochodząc do tego etapu, w którym niczym Włóczykij pakujemy swoje rzeczy w walizkę i opuszczamy dom rodzinny, stajemy przed wszystkimi trudami życia codziennego, o których zazwyczaj do tej pory nie mieliśmy pojęcia.


Wypłata wpływa co miesiąc na konto, a jednak wiecznie na coś brakuje. Okazuje się, że opłaty są naprawdę bardzo wysokie, jedzenie również, a nam marzy się kolejna książka, która mogłaby wzbogacić naszą kolekcję, kolejna para butów, albo urlop w malowniczym miejscu, a środków brak.

Źródło: pixabay
Jeszcze gorzej jest wtedy, gdy zdecydujemy się na zakup własnego domu lub mieszkania i koniecznym staje się wzięcie bardzo dużego kredytu, który prawdopodobnie będziemy spłacać do końca życia. Można oczywiście myśleć o tym optymistycznie, bo przecież w ciągu tych 30 lat spłacania kredytu hipotecznego, może się trafić 6 w lotto, ewentualnie wygrana w euro jackpota, prawda?

Wniosek jest taki: zarabiamy za mało. Codziennie wydajemy tych kilkanaście, kilkadziesiąt złotych na najpotrzebniejsze zakupy, dzięki którym jakoś przeżyjemy od tego 1 do 1. Dlaczego więc nie mielibyśmy wykorzystywać potencjału stron, które oferują możliwość otrzymania cashbacku za codzienne zakupy?

Opcja jest bardzo fajna, bo zakupów, tak czy siak, uniknąć się nie da. Mimo, że potrafimy być prawdziwymi, wytrwałymi, łowcami promocji i zdolni jesteśmy do tego, by kupować dużo za niską cenę, to dlaczego nie moglibyśmy zaoszczędzić jeszcze więcej i w końcu uzbierać na wymarzone wakacje nie zaciskając pasa?

 

Tipli.pl daje nam możliwość otrzymywania cashbacków za zrobione zakupy. Z całą pewnością, jest to strona, która wyróżnia się na tle innych o podobnym profilu, ponieważ na niej możemy wypłacać cashbacki już od złotówki.


Skąd więc Tipli.pl bierze pieniądze na te cashbacki? Portal ma podpisaną umowę z wieloma sklepami, a za każdy zakup Tipli otrzymuje prowizję, z której część kwoty może wypłacić jako cashback. Domyślam się, że znajdzie się tutaj ktoś, kto oburzy się, bo "ale jak to, moja kasa, to czemu mam się dzielić?!". Odpowiedź jest prosta. Za tą stroną stoi szereg ludzi, którzy muszą poświęcić swój czas, włożyć wysiłek, a nie raz i rozwiązać wiele trudności, abyście Wy mogli otrzymać cashback. Poza tym, jest to swego rodzaju pośrednik, bez którego nikt by Wam tych pieniążków nie oddał!  

Rejestracja w serwisie przebiega bardzo szybko. Dla osób, którym nie chce się wpisywać danych, dostępna jest opcja rejestracji przez facebooka. Ci bardziej wymagający mogą wprowadzić swoje dane samodzielnie. Co najważniejsze, rejestracja jest darmowa.
Tuż po rejestracji dostajemy się do panelu, na którym widzimy obecnie trwające promocje. Myślę jednak, że każdego zainteresuje mimo wszystko kategoria: zniżki i kupony rabatowe. Tam to jest raj! Wybór jest ogromny, dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie, zwłaszcza amator robienia zakupów przez internet (w tym ja!).


Bardzo ciekawym rozwiązaniem jest możliwość dodania Tipli do swojej przeglądarki. Taką możliwość uzyskujemy dzięki możliwości zainstalowania wtyczki, dzięki której będziemy mogli pozyskać zniżki i cashback już z poziomu strony, na której aktualnie składamy swoje zamówienie. Banalnie proste, prawda?

To jak, wchodzicie w to oszczędzanie ze mną i zbieramy pieniądze na jakiś wyznaczony sobie cel?  


7 komentarzy:

 1. Super poradnik, od zawsze mam problemy z oszczędzaniem, spróbuje twoich rad, może teraz mi wyjdzie. Trzymajcie kciuki :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Fajny poradnik. Chętnie skorzystam z aplikacji. Zobaczymy ile zwrotu wyjdzie w cały miesiąc i czy to się w ogóle opłaca.

  OdpowiedzUsuń
 3. Dużo słyszałam o tym sposobie oszczędzania, ale jeszcze nie korzystałam z tego.

  OdpowiedzUsuń
 4. Oszczędzanie - próbowałam nie raz i zawsze mi się nie udawało :D

  OdpowiedzUsuń
 5. Bo za mało zarabiałas :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Poradnik się przyda ;) bo wszystkie oszczędności ostatnio wydaję na ciuchy

  OdpowiedzUsuń
 7. Często korzystam z Tipli, bardzo polecam :)

  OdpowiedzUsuń

Cześć! Cieszę się, że tu jesteś i będę wdzięczna, jeżeli zostawisz pod tym wpisem komentarz.
Miłego dnia!

Komentując wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych.