Odżywka do rzęs - 4 sposoby na długie i gęste rzęsy

Każda kobieta marzy o długich i gęstych rzęsach, jednak nie wszystkie zostały obdarowane takimi przez naturę. Jak więc o nie zadbać? Czym wzmocnić? 

Rzęsy są bardzo narażone na uszkodzenia. Przede wszystkim bardzo cierpią podczas zbyt mocnego demakijażu. Mowa oczywiście o mocnym pocieraniu, zwłaszcza przy użyciu nieodpowiednich kosmetyków. Problem także pojawia się, gdy ten krok jest pomijany. Na rzęsach zbiera się bardzo dużo zanieczyszczeń w ciągu dnia, dlatego tez nie wolno o nich zapominać.

Jeśli twoje rzęsy są słabe lub wypadają, odpowiedzialne za to mogą być wodoodporne kosmetyki, pocieranie oczu, a nawet szorstka pościel! O wielu tych czynnikach nawet nie myślimy, a mają one ogromny wpływ na ich kondycję. Jak więc o nie zadbać i je odżywić, pobudzić do wzrostu? Sprawdź!

4 sposoby na długie i gęste rzęsy

  • Odżywcza domowa maseczka

Aby przygotować domową maseczkę na rzęsy, musisz zaopatrzyć się w: masło kosmetyczne (np. shea), lanolinę i olej (np. ze słodkich migdałów lub jojoba). Wszystkie składniki mieszamy ze sobą w proporcji 1:1:3. Z uwagi na to, że masło i olej są dość twarde, należy je najpierw rozpuścić, np. w kąpieli wodnej. Na koniec wszystko dokładnie wymieszaj i nałóż na rzęsy. Miksturę najlepiej nakładać na noc.

  • Olej rycynowy

To metoda stara jak świat, którą stosowały nasze babcie i mamy. Wystarczy nałożyć szczoteczką olej rycynowy na rzęsy, najlepiej na noc. Świetnie sprawdza się także wymieszany z oliwą. Warto jednak uważać, by nie dostał się do oczu.

  • Odżywka do rzęs

Sama stosowałam wszystkie metody, jednak najlepiej u mnie sprawdziła się odżywka do rzęs. Wielokrotnie jako bazy pod tusz używałam Eveline 8w1. Nie dość, że dzięki niej rzęsy były grubsze i dłuższe, to jeszcze były zabezpieczone przed chemią i pięknie rosły. Same plusy!

  • Wazelina

To stary, ale sprawdzony sposób. Wystarczy na umyte i osuszone rzęsy nałożyć opuszkami palców wazelinę, począwszy od nasady, po końce. Na efekty jednak będzie trzeba poczekać dość długo, ale na pewno warto.