A. Ubertowski - Operacja Dżannah

Operacja Dżannah od razu mnie zainteresowała, ponieważ porusza dość mocny temat. Tematy dotyczące uchodźstwa w zasadzie przez cały czas przewijają się w mediach, a w tej pozycji zostało to przedstawione w nieco inny sposób. Czy główny bohater bez trudu wykona ściśle tajne zadanie? Czy wyjdzie z tego cały?

Czasami zdarza mi się sięgać po książki, które nigdy wcześniej nie zwracały mojej uwagi. Takim tytułem bez dwóch zdań jest Operacja Dżannah. Cieszę się jednak, że odważyłam się sięgnąć po tę pozycję, bo dzięki niej poznałam nie tylko wciągającą historię, ale i pióro Adama Ubertowskiego.

Tytuł: Operacja Dżannah

Autor: Adam Ubertowski

Wydawnictwo: Oficynka

Rok wydania: 2021

Ilość stron: 311

Kilka słów o autorze:

Adam Ubertowski na co dzień mieszka w Sopocie. Autor Operacji Dżannah jest psychologiem biznesu i pisarzem. Jego dorobek literacki stale się powiększa. W przeszłości wydał m.in. Kolekcję Ringelmanna, Trzecią wyspę czy Sopocki rajd.

Operacja Dżannah

Głównym bohaterem Operacji Dżannah jest były wojskowy, który oddelegowany został do rozwiązywania spraw z pozoru beznadziejnych. To nie tylko świetną pozycją dla mężczyzn, ale i dla kobiet, ponieważ główny bohater, Walker, jest ideałem wielu kobiet. Silny i przystojnym mężczyzna, który jest nieustraszony, jednak wyznaje pewne zasady, które prowadzą go przez życie.

Książka porusza niezwykle ważny temat, jakim jest migracja uchodźców z Europy, którzy coraz liczniej zalewają Europę. Niestety ilość uchodźców stale się zwiększa, przez co rządy niektórych państw zwróciły się z prośbą o pomoc do Syndykatu. Jest to tajna organizacja, która zajmuje się rozwiązywaniem spraw beznadziejnych.

A. Ubertowski - Operacja Dżannah
A. Ubertowski – Operacja Dżannah

Grupą specjalną, która została oddelegowana do rozwiązania tego problemu, kieruje wspomniany wcześniej Walker. Ma respekt w Syndykacie, dzięki czemu mógł sam wybrać ludzi, których zabierze ze sobą na misję. Główny bohater stworzył nieustraszoną grupę dobrze wyszkolonych agentów, którzy w życiu widzieli niejedno. Czy poradzili sobie z powierzonym im zadaniem?

Moja opinia

Operacja Dżannah to nie jest kolejna pozycja, która po prostu ma urozmaicić nasze życie. Autor porusza w nim niezwykle istotne tematy, które skłaniają do głębszych przemyśleń. Jakich? m.in. tych dotyczących fal uchodźców z Afryki, którzy stopniowo napływają do Europy.

Czy wiedzieliście, w jaki sposób przemycani są ludzie do Europy? Nie? To koniecznie sięgnijcie po Operację Dżannah. Możecie mi uwierzyć na słowo, że dawno nie czytaliście tak wciągającej lektury.