honda civic, auto witolin,

Jeśli rozważasz zakup samochodu, na pewno zadałeś sobie pytanie: czy warto kupić auto z salonu? Zagadnienie to nastręcza wielu wątpliwości, ale z łatwością można je rozwiać. Choć istnieją w tej kwestii dwa obozy, warto wziąć pod uwagę również tę opcję. Z tego artykułu dowiesz się czy naprawdę warto kupić nowe auto.

W wielu sytuacjach doskonale sprawdzi się powiedzenie: bez auta jak bez ręki. Jest to jeden z najwygodniejszych środków transportu, dzięki któremu bez problemu możemy się przemieszczać. Nie każdy chce lub może przemieszczać się środkami komunikacji publicznej i ma do tego pełne prawo. Posiadanie własnego auta daje natomiast komfort psychiczny, jak i wolność w podróżowaniu. Kiedy chcesz, wsiadasz i jedziesz gdzie chcesz. Nadal jednak ta forma ganiona jest przez środowiska proekologiczne, mimo, że w wielu przypadkach bez auta nie da się po prostu żyć. Jestem zdania, że warto ułatwiać sobie życie na tyle, na ile to możliwe i nie utrudniać sobie dodatkowo życia, dlatego też auto dla mnie jest niezbędne.

Jeśli zastanawiasz się nad zakupem samochodu, rozważ auto z salonu

Wciąż spotykam się z poglądem, że kupno auta z salonu nie ma większego sensu, bo za nie przepłacamy. Lepiej jest kupić poczciwego używańca i cieszyć się jazdą (zazwyczaj do pierwszej poważniejszej usterki…). W jakimś stopniu nie neguję takiego podejścia, bo swego czasu miałam bardzo podobne. Jeśli wszyscy jeździlibyśmy nowymi autami, to świat zalałaby sterta złomu, a z nią moglibyśmy sobie nie poradzić (no chyba, że jesteś Krzykaczem, wtedy hajs by się zgadzał). Nie mniej jednak rozważając zmianę samochodu, warto wziąć pod uwagę auto z salonu.

Często kupując auto decydujemy się na kredyt lub kupujemy je na raty. Wiadomo, że za kupnem auta używanego przemawia przede wszystkim jego cena, lecz nie musi ona być stosowna względem jakości sprzedawanego pojazdu. Historii o tym, jak można nadziać się kupując używany samochód jest mnóstwo i fora motomaniaków wprost nimi ociekają. Ostatnio słyszałam, jak to pewne małżeństwo kupiło super Renaulta za jeszcze lepszą cenę! To była jedna z tych okazji, które idealnie opisuje hasło: Niemiec płakał, jak sprzedawał. Nie trzeba było długo czekać, aby wykryto pierwsze wady. Finał? Wartość napraw przekracza dwukrotnie wartość auta. I właściwie nie byłoby problemu, gdyby zbywca auto przyjął bez problemu. Lecz nie przyjął. W takiej sytuacji każdy kupujący musi stoczyć batalię w sądzie i niepotrzebnie się denerwować. I o ile koszty się zwrócą, o tyle straconego czasu i nerwów nikt nam nie zwróci.

Wyłapałeś? To pierwszy powód, dla którego warto zwrócić swoją uwagę w kierunku auta z salonu.

Udając się do salonu samochodowego masz pewność, że kupujesz auto bez jakichkolwiek usterek. To daje pewność, że przez najbliższych kilkanaście tysięcy kilometrów nie będziesz musiał ponosić dodatkowych wydatków na naprawy. Nawet jeśli w międzyczasie coś się wydarzy, możesz korzystać z serwisu samochodowego, przez co nie tracisz czasu na szukanie dobrego mechanika, o którego w dzisiejszych czasach ciężko. Często można z nich korzystać na terenie całego kraju a nawet za granicą, co daje komfort i spokój psychiczny.

honda civic type r, autowitolin,
Źródło: autowitolin.pl

Nowe, czyli lepsze

Tego zagadnienia tak naprawdę nie trzeba wyjaśniać. Im nowsze auto, tym lepsze. Wszystko za sprawą tego, że wraz z rozwojem technologii auta produkowane są z użyciem nowych technik i podzespołów. Często w kilu- czy kilkunastoletnich autach nie mamy możliwości podjęcia decyzji o zakupie np. auta z silnikiem hybrydowym, na które decyduje się obecnie wielu kierowców. Jest to ciekawe rozwiązanie, które stale zyskuje na popularności. Dodatkowo wiele centrów handlowych stara się wspierać to rozwiązanie, dając możliwość naładowania auta w trakcie zakupów. Dzięki takim rozwiązaniom nie tylko chronimy środowisko, ale i oszczędzamy czas.

Jeśli podjąłeś już decyzję, sprawdź ofertę dealera

Jeżeli jesteś zdecydowany na auto z salonu, koniecznie sprawdź ofertę dilera. Często w ich ofercie znajdują się ciekawe promocje, które pozwolą Ci zaoszczędzić dodatkowe pieniądze. Oprócz tego w okresowych ofertach znaleźć mogą się ciekawe dodatki. Przykładowo dealer Honda w Warszawie przy zakupie Hondy Civic oferuje do niej szkolenie. Dzięki takim rozwiązaniom możesz zyskać niepowtarzalną okazję przejechania się po torze z profesjonalnym kierowcą u boku. To dodatkowe ciekawe doświadczenie, a także możliwość zdobycia wiedzy np. jak radzić sobie w trudnych sytuacjach na drodze lub jak panować nad autem w przypadku poślizgu.

Auto używane od dealera samochodowego

U dealera samochodowego można również kupić serwisowane auta używane, co również nie jest złym pomysłem. Jest to w 100% lepsze rozwiązanie od kupienia auta z nieznanego źródła. Kupując takie auto używane również masz pewność, że długo pocieszysz się bezawaryjną jazdą. Dodatkowo zawsze będziesz mógł liczyć na pomoc serwisu!

Wiesz już na jakie auto się zdecydować? Rozważ wszystkie „za” i „przeciw” i podejmij jak najlepszą decyzję, której nie będziesz żałować.