OmegaSystem, osłony higieniczne

Rok 2020 ciężko będzie wymazać z pamięci. W głębi serca liczymy na to, żeby wszystko jak najszybciej wróciło do normy, jednak nic na to nie wskazuje. Musimy nauczyć się żyć z COVID-19 i w miarę możliwości przystosowywać się do nowej rzeczywistości. Przydatne mogą okazać się osłony higieniczne. Dotyczy to przede wszystkim właścicieli mniejszych i większych firm. Jak zadbać o bezpieczeństwo pracowników w dobie pandemii?

Obowiązkiem każdego pracodawcy jest zapewnić swoim pracownikom niezbędne minimum do ochrony przed zarażeniem koronawirusem. Niestety, co potwierdzają badania, maseczki higieniczne oraz płyn do dezynfekcji nie są wystarczające. Warto zatem poczynić pewne inwestycje, które nie tylko będą faktycznie chronić pracowników przez wirusem, ale i dadzą im spokój psychiczny. Lepiej jest myśleć, że zrobiło się wszystko i pech sprawił, że się zachorowało, niż nie robiło się nic. W jaki sposób można zapewnić bezpieczeństwo pracownikom?

Osłony higieniczne

Biuro, to miejsce, w którym większość pracowników wykonuje swoje obowiązki. W większości przypadków niemożliwym jest, aby można było prowadzić je bez kontaktu z klientami lub interesantami. Mimo wprowadzonych obostrzeń, niemożliwym jest, aby maksymalnie ograniczyć kontakty z ludźmi, zwłaszcza w urzędach i biurach. Warto zatem postawić na bardziej skuteczne i trwałe rozwiązania.

OmegaSystem, osłony higieniczne
OmegaSystem, osłony higieniczne

Osłony higieniczne montowane są głównie w urzędach, jednak w prywatnych firmach również spełnią swoją funkcję. Wiodącym producentem tego typu rozwiązań jest OmegaSystem. Wykonawca daje nam wachlarz możliwości do wyboru. Osłony wykonywane są na indywidualne zamówienie i podzielone są na 4. rodzaje:

  • przegroda pojedyncza – wielokrotnego użytku, montowana na uchwytach do stanowiska,
  • podwójna – dla stanowisk wieloosobowych, można je montować również w celu oddzielenia sąsiadujących stanowisk,
  • z podstawami – osadzone na 40-centymetrowych podstawkach,
  • z tworzywa.

Osłony osadzone są w specjalnie przygotowanych ramach aluminiowych. Można również określić, czy mają one posiadać prześwit, który umożliwi np. wymianę dokumentów. Uniwersalny wygląd sprawia, że świetnie komponują się z każdym wnętrzem.

Niezależnie od tego, jaką działalność gospodarczą prowadzisz, możesz korzystać z tego rozwiązania. W salonach kosmetycznych coraz częściej montowane są przegrody wykonane w ten sam sposób, które oddzielają sąsiadujące stoiska. Jak możecie zauważyć, nie jest to wyłącznie rozwiązanie do biura.