beczki, bourbon, alkohol, drogi alkohol,

 

Nie masz pomysłu na prezent dla bliskiego Ci mężczyzny? A może w pracy zdecydowaliście się zrobić zrzutkę na świąteczną niespodziankę dla szefa, jednak nie macie pomysłu na to, co mu wręczyć? Mam dla Was bardzo ciekawą propozycję, dlatego koniecznie przeczytajcie dalszą część dzisiejszego wpisu!


Wybór odpowiedniego prezentu bywa naprawdę kłopotliwy, zwłaszcza gdy co roku wręczamy prezenty tym samym osobom. Jeżeli jesteś osobą kreatywną, zdolną plastycznie i technicznie, to każdego roku z pewnością zaskakujesz członków Twojej rodziny. Są jednak takie osoby jak ja, bez żadnego większego talentu, którym po kilku latach kończą się pomysły na prezent, bo przecież dana osoba ma już wszystko, a w sumie słabo dawać co roku pod choinkę skarpetki lub sweter, prawda?

Na szczęście internet bogaty jest w pomysłowe propozycje, które można wykorzystać w gorącym okresie świątecznym. Daje nam to możliwość wręczenia wyjątkowego prezentu, zwłaszcza dla smakosza trunków, bo w dużej mierze to dla niego powstał ten wpis. Alkohol jest obecny wszędzie, jednak na sklepowych półkach ciężko jest znaleźć trunki bardziej wytrawne, a jeśli już gdzieś jest, to po wielu poszukiwaniach cena może nas nie do końca satysfakcjonować.

bourbon, beczki, alkohol, święta,

Bourbon jest doskonałym pomysłem na prezent, gdyż mało osób często po niego sięga. Czym jest ten trunek? Jest to nic innego, jak amerykańska odmiana popularnej whisky, którą większość z nas miała już okazję spróbować. Co jednak wyróżnia ten trunek na tle innych alkoholi? Przede wszystkim oryginalna receptura jak i sposób przygotowania, ponieważ prawdziwy bourbon przygotowywany jest w Stanach Zjednoczonych i musi składać się w minimum 51% z kukurydzy, bo to dzięki niej cieszy się niepowtarzalnym, lekko słodkawym smakiem. Przygotowywany jest w specjalnie opalanych od środka beczkach dębowych, które używane są w tym celu wyłącznie raz! Nie wyklucza to możliwości użycia takiej beczki ponownie, lecz z całą pewnością nie może ona zostać wykorzystana do przygotowania tego alkoholu. Musicie wiedzieć, że prawdziwy bourbon to ten, którego moc mieści się w przedziale 40-80% ABV (abv – czyli zawartość etanolu (alkoholu) w trunku).

Przechodząc do meritum tego wpisu, chciałabym Wam przedstawić trzy rodzaje tego typu alkoholu, jako pomysł na prezent.

Opcja 1:

JIM BEAM 4YO BOURBON 40%

jim beam, bourbon, alkohol, whisky,

Opcja 2:

KNOB CREEK SMALL BATCH BOURBON 0,7L 50%

 

bourbon, knob, alkohol, whisky,

 

Opcja 3:

BLANTON’S STRAIGHT FROM THE BARREL BOURBON 0,7L 65%

bourbon, blanton's,

 Co sądzicie o tego typu prezentach? Zdecydowalibyście się na podarowanie takiego rodzaju trunku swoim najbliższym?