Jaki prezent na chrzest?

Chrzest to pierwszy i jakże ważny sakramenty w życiu każdego katolika. Tradycją jest, że przyjmujemy go w wieku niemowlęcym, choć to nie jest normą. Co, jako rodzice chrzestni lub goście możemy podarować maluchowi w prezencie? 

Chrzest w wierze chrześcijańskiej uważany jest za obrzęd nawrócenia i oczyszczenia z grzechów. Sprawuje się go na polecenie Jezus Chrystusa. Uważany jest za pierwszy z sakramentów wtajemniczenia chrześcijańskiego. Kolejnymi są bierzmowanie i eucharystia.

Choć niegdyś na chrzest zapraszało się wyłącznie dziadków i chrzestnych, teraz coraz częściej zdarza się, że rodzice z tej okazji wyprawiają przyjęcia na kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt osób. Jeśli znalazłeś/aś się na liście gości, a nie masz pomysłu, co możesz dać w prezencie, znajdujesz się we właściwym miejscu. Mam dla Ciebie kilka pomysłów.

Co podarować dziecku z okazji chrztu świetego?

Nadal w wielu częściach Polski obowiązują ciekawe tradycje, przesądy, w kwestii obdarowywania dzieci prezentami z okazji chrztu świetego. W niektórych regionach uważa się, że ojciec chrzestny powinien włożyć pieniądz do becika, którym owinięte jest niemowlę. Po co? A no po to, by zapewnić mu dobrobyt. Jeśli włożymy tam cukierek, to maluch będzie miał słodkie życie. Dobrze jest też wsunąć kartkę i długopis – mówi się, że dzięki temu dziecko będzie miało chęci do nauki i zdobędzie dobre wykształcenie. Czy tak jest naprawdę? Trudno powiedzieć.

Ale co można podarować maluchowi z rzeczy materialnych? Na www.murrano.pl dostępnych jest mnóstwo opcji. Na pewno warto wziąć pod uwagę złoty medalik, który posłuży nie tylko jako pamiątka, ale i z pewnością przyda się podczas komunii świętej. Można na nim wykonać indywidualny grawer, dzięki czemu obdarowany już zawsze będzie o nas pamiętał. Super, prawda?

Jaki prezent na chrzest?
Jaki prezent na chrzest?

Świetnym pomysłem jest też obdarowanie malucha personalizowaną bajką. To z pewnością będzie miła pamiątka na lata. Kto wie, może za kilkanaście lat zostanie przekazana następnemu pokoleniu?

Jaki prezent na chrzest?
Jaki prezent na chrzest?

Biblia to również świetny pomysł. W przyszłości młody katolik będzie mógł do niej zaglądać i poznawać kolejne tajniki wiary. Im bardziej kolorowa, tym fajniej, bo w ten sposób łatwiej przyswaja się wiedzę. Tu jednak trzeba uważać, bo jest opcja, że któryś z gości również, zwłaszcza rodzic chrzestny, zdecyduje się ją zakupić.

Jaki prezent na chrzest?
Jaki prezent na chrzest?

Jeśli szukasz czegoś niebanalnego, możesz kupić np. pierwszy zestaw sztućców! Nie dość, że rzadko spotykane, to jeszcze w pięknej oprawie i mogą stanowić wspaniałą pamiątkę.

Jaki prezent na chrzest?
Jaki prezent na chrzest?

Z bardziej praktycznych rzeczy można np. podarować misia, który generuje odgłosy przypominające te słyszane w brzuchu matki, chodzik lub jeździk, wszelkiego rodzaju maskotki, akcesoria do kąpieli, maty edukacyjne i wiele, wiele więcej.