Źródło: pixabay

Ogród, zwłaszcza w okresie letnim, jest jednym z ulubionych miejsc zarówno posiadaczy domów, jak i działek. Coraz częściej można je również spotkać na nowoczesnych osiedlach, gdzie posiadacze mieszkań na parterze mają małe ogródki. Według mnie jest to świetne rozwiązanie, ponieważ po ciężkim dniu w pracy, można usiąść i delektować się otaczającą nas naturą. Zwłaszcza, gdy dopisuje nam pogoda! Nie mniej jednak, warto jest zadbać o to miejsce i sprawić, aby prezentowało się jeszcze lepiej i bardziej kolorowo.

Donice ogrodowe pozwalają odmienić wygląd każdego, nawet najmniejszego ogrodu. Gdy do zagospodarowania mamy niewielki teren, można go ożywić dodatkami, które nie tylko będą odpowiadały naszym gustom, ale również będą dostosowane do elewacji budynku lub mebli ogrodowych.

Im większa donica, tym lepsza. Dzięki temu możemy posadzić w niej drzewko, które doskonale wkomponuje się w panujący w ogrodzie klimat, a obawiamy się późniejszych problemów z rozrastającymi się korzeniami lub też ułatwi nam to stworzenie ciekawych kompozycji kwiatowych, które ożywią szaroburą rzeczywistość. Skoro więc decydujemy się na to, aby nasz ogród wyróżniał się na tle innych, sąsiednich, dlaczego więc nie postawić na nietypową donicę?
 

Źródło: pixabay


Przez nietypową mam na myśli donicę, która wyróżni się spośród innych finezyjnym kształtem lub rozmiarem. W popularnych sklepach czy mniejszych okolicznych sklepach ogrodniczych zazwyczaj dostępne są takie same lub podobne donice, które ma jeszcze kilku zapalonych ogrodników w okolicy, albo są to modele, które dostępne są na rynku już kilkadziesiąt lat i pamiętamy je jeszcze z zabaw w ogródku babci.  Decydując się na donice ogrodowe możemy zaplanować każdy najmniejszy szczegół, a nawet wzbogacić je o oświetlenie! Wyobraźcie sobie tylko, jak piękny efekt daje taka podświetlana donica wieczorem… Aż chce się posiedzieć do późna na dworze! Taka możliwość gwarantuje nam, iż nasz ogród będzie niepowtarzalny, a wśród znajomych będzie budził on prawdziwy zachwyt!

Źródło: http://donice-tim.pl/katalog/

Skoro więc  decydujemy się na ciekawe, nowoczesne meble w domu, które tworzą spójną całość; dlaczego zatem w naszym ogrodzie lub też na tarasie czy balkonie miałoby wiać nudą? Wybór jest naprawdę bardzo duży, a ceny są zaskakująco przystępne. Decydując się na donicę, np. z betonu, mamy pewność, że będzie ona z nami przez lata, dzięki czemu nie musimy każdego roku kupować kilku czy kilkunastu plastikowych doniczek, które przewraca podmuch wiatru i niejednokrotnie niszczy pielęgnowane przez nas rośliny, a to generuje oszczędności, które możemy poświęcić na nowe rośliny lub na domowe wydatki. Czy to nie brzmi kusząco?

Co sądzicie o tego typu donicach? Macie takie w swoich ogródkach lub może planujecie ich zakup? Jak zawsze czekam na Wasze komentarze 💓