Drabina - jaką wybrać?

Drabina to sprzęt, który powinien znaleźć się w każdym domu. Przydaje się zawsze — przy budowie, remoncie czy wieszaniu firanek. Jaką drabinę wybrać, by służyła latami? Gdzie zamówić ją online?

Drabina to niezbędnik każdego majsterkowicza — tak jak śrubokręt, wiertarka czy młotek. Przydaje się zawsze i wszędzie. Wiadomo, zawsze można skorzystać z krzesełka, ale przy dużych wysokościach już nie wystarczy. Nie ma też sensu budować chybotliwych konstrukcji, bo możemy to przypłacić poważnymi obrażeniami, a jak wiemy — zdrowie zawsze stawiamy na pierwszym miejscu.

Definicję drabiny ściśle określają przepisy BHP. W ich myśl jest to:

konstrukcja ułatwiająca wchodzenie na niewielkie wysokości, zazwyczaj do kilku metrów. Wykonana z drewna lub metalu, składa się z dwóch pionowych belek połączonych poziomymi szczeblami.

Jaką drabinę kupić?

Wyróżniamy kilka rodzajów drabin, a dzieli się je pod względem materiału, z którego są wykonane oraz sposobu ich rozstawiania. Tak więc możemy wyróżnić:

  • drabiny stalowe,
  • drabiny drewniane,
  • drabiny z włókna szklanego,
  • rozkładane,
  • przystawne,
  • wielofunkcyjne — regałowe i przegubowe.

Abyście mieli większy ogląd na temat, przyjrzyjmy się bliżej produktom dostępnym na stronie sklep.drabiny.info. Znajdziemy tam m.in.: drabiny domowe, jedno- i kilkuelementowe, drabiny teleskopowe (zajmują mało miejsca), montażowe, magazynowe, platformy jezdne, rusztowania warszawskie i inne, podobne, konstrukcje. Z olbrzymiej oferty możemy wybrać produkty najbardziej dostosowane do naszych potrzeb.

Drabina - jaką wybrać?
Drabina – jaką wybrać?

Wiadomo, jeżeli prowadzimy firmę, mogą nam być potrzebne bardziej skomplikowane konstrukcje, np. przeznaczone do odśnieżania pojazdów — ze schodkami i podestem. Jeżeli musimy się często przemieszczać, bez sensu będzie nadwyrężać mięśnie i przenosić drabinę z miejsca na miejsce — fajnie, więc jeśli będzie wyposażona w kółka.

Drabina - jaką wybrać?
Drabina – jaką wybrać?

Do pracy na większych wysokościach najlepsze będą rusztowania — bezpieczne, stabilne, łatwe do złożenia i przede wszystkim na lata. Świetnym rozwiązaniem jest mini rusztowanie w formie aluminiowego podestu roboczego. To nie tylko wygoda, ale i funkcjonalność. Podest można szybko złożyć i wykorzystać go jako drabinę — rozkładaną lub przystawną.

Drabina - jaką wybrać?
Drabina – jaką wybrać?

A Ty jaką drabinę wybierzesz?