Zastanawiasz się jak bezpiecznie odbyć podróż do Niemiec? Nie Ty sam/a. Każdy stojąc przed koniecznością podjęcia decyzji o najbezpieczniejszym środku transportu za granice rozpatruje wszystkie za i przeciw, bo przecież chodzi tutaj o nasze zdrowie, ale i wygodę podczas wielogodzinnej jazdy.

Bus do Niemiec jest świetną alternatywą dla osób, które nie chcą lecieć samolotem lub podróżować na własną rękę. Dla mnie podróż takim busem jest najlepszym rozwiązaniem, ponieważ mam lęk wysokości, który mnie paraliżuje, a lot samolotem często generuje również dość duże koszty. Poza tym uwielbiam jazdę autem, gdyż pozwala mi to podziwiać zmieniający się za oknem krajobraz.

Przy wyborze odpowiedniego przewoźnika warto sprawdzić, czy ma on przystanek w Twoim mieście. Przeszukując internet trafiłam na bus do Niemiec, który rusza z mojego miasta i oferuje dowóz pod same drzwi. Świetna opcja, która przydaje się przede wszystkim wtedy, gdy jedziemy w zupełnie obce miejsce! Dzięki temu nie musimy snuć się po obcym lądzie, szukać taksówek, pociągów, autobusów. Po męczącej podróży wystarczy wysiąść i zapukać do drzwi. Rewelacja!

Mieszkam w dość małym mieście, dlatego też obawiałam się czy uda mi się znaleźć transport za granicę. Okazuje się, że od siebie mam możliwość dotrzeć do kilkunastu niemieckich miejscowości. Oprócz Berlina czy Dortmund, można dotrzeć do Essen i wielu innych miejscowości.

Jaki jest koszt takiego przejazdu? 250zł. Na obecne realia, cena jest bardzo niska, biorąc pod uwagę trasę jaką należy pokonać. Z mojego miasta do Essen jest 1101 km. Jadąc swoim autem koszty jakie będziemy generować będą znacznie wyższe. Zakładając, iż mamy auto na ropę, która obecnie na większości stacji kosztuje ponad 5 zł, przy spalaniu 7l na 100 km, przejazd kosztował będzie ok. 385 złotych. Jadąc busem do Niemiec możemy zaoszczędzić ponad 100zł. Kolejnym plusem wyboru takiego środka transportu jest to, że nie jesteśmy aż tak zmęczeni podróżą. Jadąc samodzielnie musielibyśmy robić dodatkowe postoje po to, aby odpocząć, gdyż jazda za kierownicą jest bardzo męcząca, zwłaszcza teraz, latem, gdy za oknem jest upał. Zmniejsza to więc ryzyko wypadków, ponieważ przewoźnicy zazwyczaj wysyłają w dłuższe trasy dwóch kierowców.

Zastanawiasz się jeszcze czy jechać do Niemiec busem lub własnym autem? Weź również pod uwagę to, że w trakcie tak długiej podróży na drodze mogą zaistnieć różne sytuacje, w tym awarie. Koszty naprawy bywają różne, zwłaszcza jeżeli w obcym mieście spotkamy się z mechanikiem, na którego obca rejestracja działa jak płachta na byka, więc ściąga z takiej osoby kasę na wszystkim, podwajając stawki. Wybierając przewoźnika mamy wolną głowę. Jeżeli coś się stanie, to nie musimy się martwić tym, gdzie w pobliżu jest jakiś mechanik, gdyż z reguły w bardzo szybkim tempie podstawiane jest auto zastępcze, którym możemy kontynuować podróż!

Bus do Niemiec to świetne rozwiązanie, które ułatwi nam przejazd do pracy za granicą lub na wakacje. Wybierając najlepszych przewoźników możemy odbyć wygodnie całą podróż i na docelowe miejsce dotrzemy wypoczęci.