Z uwagi na fakt, że pogoda w tym roku wyjątkowo nas rozpieszcza, prawie cały wolny czas spędzam na dworze chwytając promienie słońca. Oprócz aktywnego wypoczynku, dobrze jest czasami odpocząć od ciągłego pędu i zajrzeć w głąb siebie przy akompaniamencie ptaków i szeleście liści.

Podczas relaksowania, medytacji czy spędzania wolnego czasu w gronie najbliższych na tarasie warto zaaranżować otoczenie w taki sposób, aby jeszcze bardziej sprzyjało odprężeniu. Oprócz otaczającej nas zieleni, dobrze jest wybrać meble ogrodowe, które w 100% trafią w nasz gust i przede wszystkim będą nas do tego miejsca przyciągać, ponieważ od razu będą kojarzyć nam się z czymś miłym, przyjemnym.

Z meblami ogrodowymi jest jak z meblami, które posiadamy w domach czy mieszkaniach. Po prostu muszą odpowiadać naszym gustom i otoczeniu, zwłaszcza gdy jesteśmy wzrokowcami. Dla mnie taras jest moim must have, zwłaszcza ze względu na to, że mieszkam poza miastem i spędzam tam naprawdę bardzo dużo czasu delektując się otaczającym mnie światem.

Dobór mebli na taras bywa niekiedy kłopotliwy, ale z dobrym pomysłem można zaaranżować na nasze potrzeby nawet najmniejszą wolną powierzchnię. Oprócz roślin warto jest więc postawić na wygodne meble designerskie, które zrobią wrażenie nie tylko na naszych gościach, ale i na nas samych! Mimo, że drewno jest stale w modzie, warto postawić na nowoczesny look tarasu, na którym spędzimy najbliższe lato.

Niezbędnym elementem każdego tarasu jest wygodna sofa, na której będziemy mogli odpocząć po ciężkim dniu w pracy, poczytać ulubioną książkę lub porozmawiać z bliskimi. Czaruje już samym wyglądem! Decydując się na taką sofę mamy możliwość wyboru rodzaju tapicerki, jej koloru oraz sposobu w jaki będzie wykonana. To od razu plasuje ją na najwyższym miejscu, ponieważ nie można jej porównać do mebli ogrodowych produkowanych masowo i sprzedawanych w popularnych marketach. Od początku do końca możemy decydować o tym, jaki będzie efekt końcowy. Same plusy!

Oprócz sofy warto również zastanowić się nad wyborem odpowiednich krzeseł na których będziemy mogli usiąść zmęczeni trudami dnia codziennego. Oprócz wygody, warto także postawić na wygląd i funkcjonalność krzeseł, gdyż po naprawdę ciężkim dniu doskonale jest wyprostować nogi i dać im odpocząć. Dlatego też warto zastanowić się nad wyborem krzeseł z podnóżkiem, dzięki któremu będziemy mogli się zrelaksować i zapomnieć o problemie bolących nóg.

Uwielbiam pić kawę lub herbatę na świeżym powietrzu, a o soku ze świeżo wyciśniętych owoców już nawet nie wspomnę. Aby zagwarantować sobie wygodę, warto zdecydować się na stolik kawowy, na którym postawimy nasze ulubione napoje i przekąski. Ten na zdjęciu wyżej wprawia mnie w osłupienie, jest przepiękny! Tym bardziej, że w połączeniu z drewnem tworzy bardzo designerski, nowoczesny look.

 Wieczory stają się coraz dłuższe i cieplejsze, przez co chętniej spędzamy je na zewnątrz. Lampy są fajne, ale lampiony są bardzo klimatyczne, tworzą romantyczny nastrój, pozwalają nam się odprężyć i choć na chwilę odpłynąć myślami gdzieś daleko od otaczającego nas świata. Ciepłe światło stworzy niepowtarzalny klimat, a przy tym zrodzi kolejne, pełne magii, wspomnienie, które będzie z wami przez lata.

Dobór mebli na taras choć bywa trudny, to przynosi wiele radości. Nie ma nic milszego od tworzenia własnej przestrzeni z którą się utożsamiamy i do której nas ciągnie. Meble designerskie są dobre dla wszystkich, ponieważ pozwalają tworzyć nowe kompozycje, połączenia, których nigdzie nie spotkacie, a to gwarantuje, że ten wasz, nawet najmniejszy kątek, będzie jedyny w swoim rodzaju.

P.S. Zostawiam dla Was informację o świetnej promocji z okazji Dnia Matki! Myślę, że każda mama będzie zadowolona z tak niepowtarzalnego prezentu! Spieszcie się, bo zostało już tylko kilka dni do końca!