Jak nie kochać zwierzaków? Nie sposób uciec przed ich słodkimi oczkami i miłością, którą potrafią obdarzyć człowieka. Wystarczy jedno krótkie spojrzenie, aby poczuć to coś i przepaść bez pamięci. Nie znam zbyt wielu osób, które nie miałyby w domu zwierzaka. Sama jestem posiadaczką psa i dwóch kotów.

 

Pies domowy został opisany po raz pierwszy w 1758 roku przez Karola Linneusza. Wówczas to uznano, że pochodzi od wilka. Odkąd został udomowiony zaczęły się tworzyć nowe rasy, które nabierały charakterystycznych dla nich cech. Pierwotnie powstawały w wyniku presji środowiskowej, a z biegiem lat zaczęto popularyzować dobór sztuczny.
kot, odkurzacz, sprzątanie
Koty udomowiono ok. 9500lat temu! Obecnie uznawane są za najpopularniejsze zwierzęta domowe. Wszystko ładnie pięknie, ale trzeba mieć na uwadze to, że wiele ras kotów i psów linieje. Choć mogłoby się wydawać, że rasy krótkowłose linieją mniej od tych długowłosych, to jest to mylny pogląd.  Niestety mogę to potwierdzić na własnym przykładzie. Mam krótkowłosą suczkę, kundelka, której sierść potrafi być wszędzie. Znajduję je w wielu zakątkach domu, w każdym kącie, a zdarza się, że kłaczki znajduję gdzieś na meblach! Jest bardzo żywiołowa i uwielbia się bawić, toteż skacząc,  biegając, a nawet chodząc, zostawia za sobą ślad. Wiadomo więc, że przy każdym kroku, otwieraniu i zamykaniu drzwi, wszystko zaczyna się unosić.
Codzienne zamiatanie i odkurzanie potrafi czasami doprowadzić do szału. Niestety tak banalne czynności i tak nie pomagają w pozbyciu się wszystkich psich czy kocich włosków, bo zawsze gdzieś coś zostanie, niestety. Niejednokrotnie zauważyłam, że mój odkurzacz nie wciąga wszystkiego. Najgorzej  jest z dywanami, do których zwierzaki często mają słabość. Gdzie lepiej się tarza, jeśli nie na pięknym, puszystym i świeżo odkurzonym dywanie? No  chyba tylko w błocie!
alergia na sierść, kot, sierść,
O ile w domu nie ma nikogo, kto ma alergię, o tyle można przyzwyczaić się do częstszego odkurzania i zaakceptować, że gdzieś kilka włosków  zawsze zostanie. Jeśli jednak jeden z domowników ją posiada, warto wówczas zadbać o  to, aby jak najmniej sierści pozostawało na podłodze. Statystyki wskazują, że nawet 15% ludzi cierpi na alergię na sierść (najczęściej dotyczy to sierści kota). Medycyna ciągle się rozwija i na chwilę obecną można sprawić, że nie będzie to w jakimś dużym stopniu wpływało na jakość życia, ale niestety alergikiem można zostać w każdym wieku, dlatego też warto temu zapobiegać!
odkurzacz, sprzątanie
Dbając o porządek sięgamy po odkurzacz. W wielu domach nadal obecne są te, w których zanieczyszczenia gromadzone są w workach. Mając na uwadze fakt, że mieszka ze mną pies zaczęłam dobierać je z rozwagą. Na rynku dostępne są 3 rodzaje: włókninowe, wielorazowe i papierowe. Chcąc zapobiec ewentualnym alergiom w przyszłości, warto postawić na te najwyższej jakości. Szukając ich trafiłam  na stronę Świat worków dzięki której udało mi się znaleźć  właściwe worki z mikrowłókniny do mojego, nie najmłodszego już, odkurzacza. Te, które są  dostępne na stronie doskonale radzą sobie z eliminowaniem zanieczyszczeń i alergenów, które  znajdują się w pomieszczeniu. Mają większą wytrzymałość, przez co ryzyko rozerwania zminimalizowane jest praktycznie do 0. Używając ich można zauważyć, że ssanie zwiększa się o  20% dzięki czemu możemy pozbyć się sierści z najbardziej problematycznych miejsc, np. gęstych, długowłosych dywanów.
To bardzo ważne, aby dbać o porządek w domu, zwłaszcza w tym, w którym są zwierzęta. Ważniejsze jednak jest to, aby minimalizować ilość alergenów, które pojawiają się w pokojach, w których spędzamy dużo czasu. Jeśli masz odkurzacz workowy, wejdź na stronę https://www.swiatworkow.pl/ i zamów swój pierwszy zestaw worków. Nigdy nie oszczędzaj na zdrowiu  Twoich bliskich.