Kampanie Reklamowe

Sposobów na promocję bloga jest wiele i niektóre cieszą się bardzo dużą popularnością. Aby jednak otrzymać wymierny efekt, warto zainwestować w Kampanie Reklamowe. To najszybszy i najprostszy sposób na to, aby na Twoim blogu zwiększyły się zasięgi. Jak? Tego dowiesz się w dalszej części artykułu.

Jak wspominałam wyżej, sposobów na pozyskanie nowych czytelników na blogu jest całe mnóstwo. Najprostszym i wyjątkowo popularnym sposobem wśród początkujących, mniejszych blogów jest udostępnianie linków do wpisów na różnych grupach tematycznych. Nie daje to jednak takich efektów, które mogłyby w krótkim czasie bardzo poprawić ilość wyświetleń. Chcąc uczynić z bloga źródło dochodu, trzeba pamiętać, że liczba wyświetleń będzie niezwykle istotna dla potencjalnych klientów. To o ten aspekt firmy pytają najczęściej. Im więcej wejść i im większa ilość unikalnych użytkowników, tym lepsze warunki można wynegocjować.

Kampanie Reklamowe z Afterweb

Najlepszym sposobem jest zaznajomienie się z tematem kampanii reklamowych, dzięki którym bez większych problemów uda Ci się pozyskać nowych czytelników i klientów. Polegają one na tym, że w wyszukiwarce Google lub na innych stronach internetowych, wyświetlają się reklamy z odnośnikiem do Twojej strony internetowej. W odbiorze jest to bardzo proste, bo jak sam/a możesz zauważyć, reklamy są najczęściej wyświetlane w postaci grafik. Im ciekawsza grafika, tym chętniej w nie klikamy. Tym bardziej, jeżeli odnosić się ona będzie do tematu, który nas obecnie interesuje.

W praktyce nie jest to tak łatwe do zrozumienia dla laika, a już tym bardziej nie łatwo jest zacząć w taki sposób działać. Dobrym dlatego rozwiązaniem jest zasięgnięcie pomocy u specjalistów. Z tego też względu poleciłam Ci w tym nagłówku Afterweb, który dla mnie jest sprawdzoną marką.

 

jak wypromować bloga
Jak wypromować bloga?

 

Zaczynając blogowanie, a już tym bardziej działając w kierunku rozwinięcia bloga na tyle, aby przynosił on korzyści finansowe czy materialne, warto pamiętać o zainwestowaniu w dobrą reklamę. Tu ponownie istotne jest umiejętne pozycjonowanie wpisów, jednakże z pomocą firmy z całą pewnością uda Ci się to w krótkim czasie ogarnąć. Sama wiem, że na początku ciężko jest wszystko zrozumieć, przez co popełnia się całą masę błędów, często trywialnych, ale nie da się tego uniknąć.

Co daje mi większa liczba wyświetleń?

Największym plusem dużej ilości wyświetleń jest fakt, że Twoja strona internetowa w krótkim czasie zacznie się wyświetlać bardzo wysoko w wynikach wyszukiwania Google. To marzenie każdego blogera. Uwierz mi, że nie łatwo jest to osiągnąć. Jeśli jesteś ciekawy/a na której stronie wyszukiwań wyświetla się Twoja strona www, możesz sprawdzić to za pomocą darmowych stron internetowych. Wystarczy, że wpiszesz np. hasło Gspot i tam wrzucisz adres domeny oraz słowo kluczowe, po którym gspot prześledzi pierwsze 100 wyników wyszukiwania, czyli tzw. TOP 100. W ten sposób otrzymasz informację o tym, gdzie jesteś. Nie dołuj się jednak słabym wynikiem. Po to właśnie są kampanie reklamowe, które pomogą Ci zwiększyć zasięgi.

Oprócz wysokich wyników wyszukiwania, pozyskasz potencjalnych klientów, którzy będą chcieli zaoferować Ci produkty w formie barteru lub pieniądze za pisane przez Ciebie teksty. I o to chodzi. Warto zarabiać na tym, co kocha się robić i co można nazwać pasją, a nie pracą.