SEO

Podstawą działalności w sieci jest ruch na stronie internetowej. Bez tego będzie to kolejne bezwartościowe miejsce w internecie, do którego nie dotrze nikt. Dlatego tak ważny jest temat SEO i o tym nie można zapominać już na początku uruchamiania strony.

Postawienie własnej strony internetowej jest trudnym i często drogim zadaniem. Nie oznacza to jednak, że nie warto się tego podejmować. Korzyści płynących z tego tytułu jest znacznie więcej niżeli minusów. Na starcie jednak trzeba porządnie zapoznać się z tematem i zapoznać się chociaż z podstawami internetowej twórczości.

Jak utworzyć stronę internetową, która będzie przynosić zyski?

  • Przede wszystkim obierz dziedzinę, w której będziesz się poruszać

To podstawa. Musisz określić kierunek w jakim zamierzasz podążać. Jeżeli masz możliwość, to staraj się przez cały czas trzymać obranej przez Ciebie drogi. Jeżeli przykładowo interesujesz się robótkami ręcznymi i tym chcesz się dzielić ze światem, to nie decyduj się na przeplatanie np. haftowania, recenzjami ulubionych filmów. W ten sposób zniechęcisz potencjalnego odbiorcę i z całą pewnością drugi raz nie zajrzy na Twoją stronę. Jeśli jednak decydujesz się na podejmowanie różnych tematów, tak jak ja, to dąż do stworzenia bloga lifestylowego, który nie jest objęty żadnymi ramami. Teraz piszę dla Ciebie artykuł o SEO, a kilka postów wcześniej dodałam recenzję ulubionej książki. Tego typu strony cieszą się obecnie dużą popularnością, a czytelnicy z zaciekawieniem śledzą Twoje codzienne życie.

  • Dokonaj dobrych wyborów: wykup domenę i serwer z zaufanego źródła

O tym pisałam już nie raz. Zresztą, tak jak i o kolejnym podpunkcie. Wybierz dobrą nazwę dla Twojej strony i utwórz z niej domenę. Domena, to Twoja gwarancja na przyszłość. Oznacza to, że za rok, dwa, pięć czy dziesięć lat, w sieci nie powstanie inne miejsce o tej samej nazwie. Oczywiście do czasu w którym nie zrezygnujesz. Koszty utrzymania zarówno domeny, jak i serwera są uzależnione od wielu warunków. Na początku może być ciężko i będziesz musiał/a opłacać to z własnych pieniędzy zarobionych na etacie, ale z czasem Twoja strona zacznie generować zyski i utrzyma się sama.

Serwer to takie rusztowanie Twojej strony www. On jest odpowiedzialny za to, żeby czytelnicy w poprawny sposób i bez żadnych przeszkód mogli korzystać z Twojej strony.

SEO
SEO
  • SEO, SEO i jeszcze raz SEO

Kluczowy punkt tego artykułu! SEO jest najważniejsze i bez zrozumienia jego podstaw, tylko przy dużym życiowym farcie, uda Ci się w normalny sposób dotrzeć do ludzi. To trudny temat i sama stale się o tym uczę, a zaczęłam już naprawdę jakiś czas temu. Najprościej, najwygodniej i najbezpieczniej jest skorzystać z doświadczonej pomocy. Istnieją na rynku firmy, które zajmują się tym tematem i najgorszą robotę robią za Ciebie. Ze swojej strony mogę Ci polecić INSEO, jako sprawdzone źródło. Bo z takich najlepiej korzystać 🙂

Gdy już ogarniesz trzy powyższe kroki, zostanie Ci wyłącznie wybranie szablonu, czyli tego, jak będzie wyglądać Twoja strona. Możesz skorzystać zarówno z płatnych, jak i darmowych motywów. Wszystko zależy od tego na co się zdecydujesz. Oprócz tego zostają widgety, czyli ikonki pod którymi będą ukryte linki do Twoich Social Media, takich jak instagram, facebook czy twitter. To istotny element każdej strony internetowej, który ułatwi dotarcie Twoim czytelnikom, do Twoich pozostałych kanałów.

Ostatnią, ale jakże istotną kwestią, którą chciałabym dzisiaj poruszyć, to komentarze. Dzięki komentarzom każdy, kto odwiedzi Twoją stronę, będzie miał możliwość wyrazić swoje zdanie. To niezwykle ważny element, który da Ci możliwość bezpośredniej komunikacji z osobą zainteresowaną Twoimi treściami. W tym wypadku mogę polecić Ci wtyczkę disqus, która jest łatwa w obsłudze, nawet dla laika, wygodna dla Ciebie jako twórcy i co równie istotne, ładna graficznie.