strona internetowa, pixabay, jak założyć stronę internetową, wordpress,

Utworzenie własnej strony internetowej z pozoru może wydawać się proste. Najczęściej jednak jest to opinia osób, które miały już z tym styczność lub zajmują się tym zawodowo. Dla laika będzie to natomiast czarna magia. Jak rozwikłać wszystkie tajemnicze skróty, kto w ogóle wie czym jest domena lub serwer? Kod html? Z pewną wiedzą i kilkoma wskazówkami z internetu, można to zrobić bez najmniejszego problemu, a Twoja strona internetowa będzie bardzo popularna!

Krok 1: wymyśl ciekawą nazwę

Strona internetowa z dobrą nazwą, to już połowa sukcesu. Wybierając „imię” dla swojego bloga czy sklepu, przede wszystkim sprawdź jego dostępność. Jest wiele stron internetowych, które pomogą Ci sprawdzić czy dany adres internetowy funkcjonuje lub był w przeszłości przez kogoś używany.

To, co ważne: stawiaj na gołą nazwę. Gołą, czyli bez wszelkich dodatków w postaci ,,kicia69.pl” czy „idę_nie_biegnę.pl”. Takie urozmaicenia mogą okazać się dla każdej, potencjalnie zainteresowanej osoby, zniechęcające. Kiedyś faktycznie to było modne, jednak teraz odpycha i może wskazywać na brak profesjonalizmu twórcy.

Wybieraj nazwę tak, aby oddawała ona charakter tworzonej przez Ciebie strony, choć w najmniejszym stopniu. Jednakże, pamiętaj, aby nazwa ta była unikatowa, niepowtarzalna i aby była ona kojarzona z Twoją marką.

Krok 2: wybierz platformę na której zamierzasz tworzyć

Platform za pomocą których Twoja strona internetowa nabierze zarówno wyglądu, jak i funkcjonalności, jest wiele. Samo tworzenie treści jest proste (choć nie zawsze, patrz krok 5), bo wystarczy wybić na klawiaturze kilka klawiszy, aby stworzyć słowo czy zdanie. Strona internetowa, którą chcesz utworzyć musi zaistnieć fizycznie w sieci, chcąc pisać, musisz mieć do tego miejsce. Platforma, na której założysz swoją początkową stronę jest czymś w rodzaju Worda w internecie. Musisz mieć to okienko, w którym postawisz pierwszą literę i ukończysz pisać pierwsze zdanie.

Najczęściej twórcy internetowi, ale i właściciele sklepów wybierają do tego wordpress. Moja strona również jest na nim oparta, choć wcześniej korzystałam z bloggera. Co tu dużo mówić, nie ma pomiędzy tymi dwiema stronami porównania. WordPress jest profesjonalnym narzędziem pracy, które daje mnóstwo możliwości. Jest on na tyle intuicyjny, że z łatwością utworzysz tutaj treść, a sam wp udzieli Ci jeszcze wskazówek, w jaki sposób powinieneś pisać itp. Dodatkowo posiada mnóstwo wtyczek, których możesz używać.

Krok 3: wybierz domenę – strona internetowa musi mieć porządne imię!

Wybór domeny jest kwestią kluczową! W ten sposób Twoja nazwa zostanie zapamiętana na długo w sieci. Wiele lat temu, gdy zakładałam bloga, jego nazwa wyglądała następującą dystyngowanapanna.blogspot.com, ponieważ korzystałam z darmowego serwisu, który umożliwił mi blogowanie. Wraz z rozwojem strony stwierdziłam, że czas najwyższy postawić na indywidualny projekt i przede wszystkim na profesjonalizm. Domenę wykupujesz po to, abyś miał/a gwarancję, że nigdzie więcej w sieci nie pojawi się Twoja nazwa. To zabezpieczenie na przyszłość, a przy tym Ty zyskujesz czystą nazwę, bez żadnych dodatków w postaci blogspot.com itp.

 

html. kod html, jak założyć stronę internetową, wordpress, blog na wordpress,

Krok 4: wybierz serwer

Jeżeli stawiasz własną stronę internetową warto, żebyś wziął lub wzięła pod uwagę wykupienie serwera. Serwer to nic innego, jak wirtualny komputer na którym będą przechowywane udostępniane przez Ciebie informacje i zdjęcia. Serwer również ułatwi wyświetlanie Twojej strony, bo im lepszy, tym nie straszne mu będzie wyświetlenie treści dla kilkuset a nawet kilku tysięcy osób jednocześnie. Ma on wiele zadań, m.in. wyświetlanie strony www, obsługa poczty czy magazynowanie plików. Ceny wirtualnych serwerów wahają się w różnych przedziałach, dlatego też śledź oferty dostawców, np. takich jak nazwa.pl. Jednocześnie, nie bój się negocjować warunków! Często można otrzymać naprawdę świetną ofertę.

Krok 5: postaw na pozycjonowanie

Jeżeli znajdujesz się na tym kroku, to znak, że najgorsze za Tobą! Jak sam/a widzisz założenie strony internetowej wymaga poświęcenia dużej ilości czasu i podjęcia szeregu ważnych decyzji. Wiedz jednak, że to nie koniec trudności, bo teraz musisz postawić na pozycjonowanie. Aby Twoja strona internetowa była widoczna w sieci, musisz postawić na pozycjonowanie.

Dzięki dobremu pozycjonowaniu treści, na Twoją stronę internetową trafi dużo osób. Chodzi tu o to, że dzięki pozycjonowaniu, używaniu słów kluczowych, roboty najpopularniejszej przeglądarki Google, z łatwością przeszukają Twoją stronę i umieszczą ją we właściwym miejscu. No i co najważniejsze, na właściwej pozycji w wyszukiwaniach. Najczęściej szukając jakichś informacji przeszukujemy 1, maksymalnie 2 strony wyników wyszukiwarki. TO marzenie każdego twórcy, aby znaleźć się w TOPce wyników, jednak nie jest to aż tak proste.

Samo pozycjonowanie, nie ukrywajmy, nie jest jakoś szczególnie proste, dlatego też nie bój się wystartować z przytupem i pomocą kogoś, kto ma doświadczenie. Zaczynając w sieci i tak masz tyle na głowie, że może Ci być ciężko jeszcze douczyć się o tym, co jest właściwie najważniejsze. Ja, będą laikiem, zaczęłam szukać pomocy, bo chciałam zacząć wszystko od nowa, na nowej platformie z nowym contentem. Mogę polecić Wam stronę, dzięki której z przyjemnością zaczniecie swoją przygodę na wysokim poziomie: https://afterweb.pl/pozycjonowanie-stron/ łatwy kontakt, profesjonalizm i szybkie działanie, to wizytówka afterweb.

 

To, co mogę Ci powiedzieć z własnego doświadczenia: nie bój się zacząć działać! To wszystko, to początkowe trudności, które zdarzają się wszędzie i każdemu. Nikt nie wymaga od Ciebie tego, żeby od razu było idealnie, bo dopiero z biegiem czasu nabierzesz doświadczenia i wielu kwestii się nauczysz. Działaj, a na pewno nie pożałujesz!