Źródło: pixabay


Prowadzenie bloga tylko z pozoru jest łatwe. Jeżeli komukolwiek wydaje się, że to banał, bo przecież co to za problem napisać kilka linijek i wrzucić jakieś fotki, a później kliknąć „opublikuj”; to bardzo, ale to bardzo się myli. Stworzenie ciekawej treści, która przyciągnie ludzi nie jest aż tak łatwe. Jasne, można „klepać” posty masowo i publikować kilka dziennie, ale z czasem tracą one na jakości, która w prowadzeniu bloga jest akurat najważniejsza. No i zabierając się za pisanie, warto byłoby mieć lekkie pióro i ogromny zasób słów, o znajomości ortografii i interpunkcji wspominać nie będę, bo to powinien ogarniać każdy, niezależnie od profesji.

Wracając jednak do tematu, wielu osobom z łatwością przychodzi napisanie tekstu, który zaraz zbierze duże grono fanów, inni przygotują równie dobry wpis, ale zbiorą raptem kilka, kilkanaście, maksymalnie kilkadziesiąt kliknięć. Z tego powodu wiele osób poddaje się już na samym początku swojej przygody z blogowaniem, ponieważ nie widzą sensu w dalszym pisaniu, skoro i tak nikt tego nie czyta (chyba każdy bloger na jakimś etapie tworzenia swojego miejsca w sieci złapał takiego dołka).

Dlaczego jednak niektóre strony odnoszą taki sukces i są w pierwszej 10 polskich blogów? Ogarniają pozycjonowanie stron. Wiadomo, że jak ktoś ma pieniądze, to do prowadzenia swojej strony zatrudni profesjonalistów, którzy zajmą się stroną techniczną, a nawet redagowaniem tekstów. Jak ktoś nie może zatrudnić kogoś, kto rozumie temat, musi radzić sobie sam. No powiedzmy, że sam.

Źródło: pixabay

Czemu to pozycjonowanie stron jest aż tak ważne, o ile nie najważniejsze? Wszystko za sprawą tego, że odruchowo większość z nas wpisując jakieś hasło w przeglądarkę sprawdza tylko pozycje, które wyświetlają się na pierwszej stronie. Sama, myślę, że może maksymalnie kilka razy, zawędrowałam na drugą stronę Google. Najczęściej myślimy, że skoro coś jest na pierwszej stronie, to jest lepsze i w 100% odpowiada celowi naszych poszukiwań. I zazwyczaj tak właśnie jest.

W internecie jest wiele poradników mówiących o tym co należy zrobić, aby wypozycjonować stronę, ale przyznajmy szczerze, nawet dla doświadczonego blogera może to być trudne w zrozumieniu. Ja, mimo, że w blogosferze funkcjonuję niespełna półtora roku, nadal nie do końca wszystko rozumiem i popełniam błędy. Domyślam się, że skoro czytasz ten wpis, to również masz ten sam kłopot.

Źródło: pixabay

Pozycjonowanie stron nie dotyczy wyłącznie blogerów. Dotyczy ono każdej osoby, która ma stronę internetową, niezależnie od tego czy to butik, drogeria czy księgarnia. Nieodpowiednio wypozycjonowana strona, w przypadku miejsc, które generują zysk; sprawi, że ilość klientów będzie mizerna, a przecież nie po to decydujemy się na utworzenie własnej działalności.

 Z uwagi na to, że internet ma teraz wielką moc, ponieważ teraz już praktycznie każdy z niej korzysta, warto wykorzystać drzemiący w nim potencjał. Musisz jednak pamiętać, że dobra treść i zdjęcia są tylko połową sukcesu, bo trzeba z nimi jeszcze dotrzeć do ludzi.

O pozycjonowaniu stron dowiesz się więcej na: https://afterweb.pl/pozycjonowanie-stron/