Mia Słowik - Peruwiańska żona została zdradzona

Zdrada jest trudnym tematem w każdym związku. Niektóre pary są w stanie to przepracować i wieść przez kolejne lata udane życie. Dla innych jest to sytuacja nie do wybaczenia i jedynym wyjściem jest zakończenie relacji. Jak z tą sytuacją poradzi sobie Peruwiańska żona?

Nie wiem jak wy, ale bywają takie historie, których nie jestem w stanie sobie wyobrazić. Nie potrafię powiedzieć, jak zachowałabym się w sytuacji, gdybym przyłapała swojego partnera zdradzie, a już tym bardziej, jak wyglądałoby później moje życie. Szczerze współczuję osobom, którym dane było to przeżyć, choć wiele z nich po czasie z pewnością przyzna, że dobrze się stało, bo teraz mają szansę na lepsze życie.

Tytuł: Peruwiańska żona została zdradzona

Autor: Mia Słowik

Wydawnictwo: Anna Purna

Rok wydania: 2021

Ilość stron: 252

Kilka słów o autorce

Mia Słowik studiowała indologię, psychologię oraz starożytną historię, kulturę i archeologię Indii na indyjskim uniwersytecie. W przeszłości koordynowała wydanie anglojęzycznego magazynu Expoiting Software. Prywatnie podróżniczka, pisarka i autorka podróżniczo-obyczajowo-komediowej książki opowiadającej o jej podróży po Ameryce Południowej.

Peruwiańska żona została zdradzona

Wspomniany przeze mnie tytuł jest kontynuacją powieści Jak zostałam peruwiańską żoną, w której autorka przedstawiła historię poznania swojego przyszłego męża. W tej części opowiada o tym, jak jej wybranek dopuścił się zdrady.

Pozycja ta ukazuje wachlarz emocji towarzyszących zdradzonej kobiecie oraz rozterki, jakim musi stawić czoła. Okazuje się, że mimo różnic kulturowych oraz charakterów, zachowanie winnego jest bardzo podobne. Jak swój skok w bok wytłumaczył Peruwiańczyk? Jaką decyzję podjęła Peruwiańska żona? Czy dla dobra dziecka wybaczy mężowi? Czy zemści się na nim? Tego dowiecie się poprzez lekturę książki.

Moja opinia

Na początku trudno było mi się wgryźć w tę historię, choć nie oznacza to, że nie była ona ciekawa. Przedstawiony w historii mąż jest postacią prawdziwą, która z biegiem czasu pokazuje wszystkie swoje dziwactwa i ułomności. Nie jest to mężczyzna idealny, o którym marzą tysiące kobiet na swoim świecie, ale umówmy się – takie przypadki zdarzają się bardzo rzadko. Każdy posiada swoje wady, jednak niektórych z nich nie da się zaakceptować.

Wspomniana pozycja jest kontynuacją, jednak w zasadzie to bez większego znaczenia po którą z nich sięgniecie w pierwszej kolejności. Z pewnością lektura pierwszego tomu pozwoli wam się zagłębić w relację głównej bohaterki z mężem. W niej opowiedziała nie tylko o podróży, ale i o tym, jak poznała partnera.

W mojej opinii ten tytuł będzie idealną pozycją dla pań z podobnym bagażem doświadczeń. Mia pokazuje w niej, że zdrada to nie koniec świata, a jedynie kolejna życiowa lekcja, z której możemy wyjść jeszcze silniejsze.