Mała Japonia - fot. malajaponia.pl

Japonia, znana wszystkim bliżej jako Kraj kwitnącej wiśni, to mekka podróżników, jednak nie ukrywajmy – taka wyprawa może porządnie nadwyrężyć domowy budżet. Okazuje się, że wcale nie trzeba pokonywać tysięcy kilometrów, by poczuć panujący tam klimat. Wystarczy wybrać się w Karkonosze! Gdzie dokładnie?

Nie będę ukrywać – Karkonosze są bliskie mojemu sercu. Niemal każde wakacje w dzieciństwie spędzałam właśnie w tym regionie i nawet teraz, gdy tylko nadarzy się okazja, pakuję walizki i jadę. Choć chwilami wydaje mi się, że znam już każdą górę, pagórek, czy skałę, za każdym razem znajduję coś nowego, co mnie zachwyca. Tam nie można się nudzić, nawet jeśli aktywne formy spędzania czasu nie są bliskie naszemu sercu i zaraz wam to udowodnię.

Mała Japonia w samym sercu Karkonoszy

Choć większość turystów jedzie w góry wyłącznie po to, by zdobywać kolejne szczyty, to „na dole” nie brakuje też genialnych atrakcji. Jedną z nich jest właśnie Mała Japonia (malajaponia.pl). Jeśli mięśnie nie dają za wygraną, pogoda nie dopisuje, chcesz zobaczyć coś nowego lub marzysz o wyprawie do Japonii, to musisz tam zajrzeć.

Siruwia, bo właśnie tak nazywa się ta niebywała atrakcja turystyczna, to miejsce, w którym możesz obcować z naturą i zachwycić się roślinnością Ogrodu Japońskiego. Właściciele posiadają na ten temat ogromną wiedzę i chętnie się nią z każdym dzielą. Jeśli szukasz ukojenia, możesz złapać oddech wsłuchując się w szum wodospadów. Nie brakuje tam również atrakcji dla dzieci – jedną z nich jest nowoczesny plac zabaw na świeżym powietrzu (to właśnie tam jest najwyższy plac zabaw na Dolnym Śląsku!).

Mała Japonia położona jest w miejscowości Przesieka pomiędzy Szklarską Porębą a Karpaczem. Wybierając się np. na Śnieżkę, bez trudu znajdziesz drogowskazy prowadzące do malowniczych ogrodów. Na posesji znajduje się również Muzeum, które można zwiedzać z przewodnikiem oraz kawiarenka, w której serwowane są prawdziwe japońskie przysmaki.

Polecam wam zerknąć na stronę internetową Małej Japonii, by zobaczyć przepiękne zdjęcia z tego miejsca. Gwarantuję, że będziecie zachwyceni piękną roślinnością i na pewno z ochotą wrócicie tam nie raz.