salon masażu thaisun

Po stresującej pracy czy też wydarzeniach w życiu marzymy wyłącznie o chwili relaksu i odprężenia. Każdy robi to na swój sposób. Dla niektórych wystarczająca będzie chwila w łóżku, krótka drzemka lub godzinny maraton z ulubionym serialem. Czasami jednak jest to za mało, dlatego też szukamy ciekawszych rozwiązań. Idealnym sposobem na złapanie oddechu i odpoczynek jest masaż tajski.

salon masażu
Salon masażu Thaisun Warszawa Mokotów

Czym jest masaż tajski?

Jak sama nazwa wskazuje masaż tajski wywodzi się prosto z Tajlandii. Za jego twórcę uznawany jest Shivago Komarpaj, które według legend w 500 roku p.n.e. był lekarzem ówczesnego buddy. Mówi się, iż powstanie  masażu tajskiego ma jednak znacznie bardziej rozbudowaną historię i powstał on dzięki wpływom południowoazjatyckich państw.

Masaż tajski wykonywany jest przez doświadczoną osobę. Sam jego przebieg jest dla nas bardzo przyjemny. W trakcie jego wykonywania ubiera się luźne ubrania, więc bez obaw może udać się na niego każdy. Najczęściej masaż kojarzy nam się z koniecznością zrzucenia ubrań i oddawania się tej przyjemności nago, co dla wielu osób może być krępujące. W trakcie wykonywania masażu leżymy na materacu, który opisać można jako materac średnio miękki. Może on być wykonywany przez jedną osobę, ale i również przez dwóch masażystów. Co najciekawsze: taki zabieg wymaga od osoby masażysty sporego wysiłku: pracuje on dłońmi, kciukami, łokciami, stopami. Jest to niezwykle ciekawe doświadczenie!

Ten rodzaj masażu charakteryzuje się tym, że w trakcie jego wykonywania przyjmujemy klasyczne pozycje pochodzące z jogi, co może sprawić, że dzięki temu zainteresujemy się również i tą dyscypliną. Co za tym idzie, masowani jesteśmy leżąc na plecach, na brzuchu, siedząc przodem lub tyłem do masażysty, a także leżąc na boku. Masaż wykonywany jest na całym ciele. Charakteryzuje się on tym, iż ciało naprzemiennie jest rozciągane i uciskane, co pozwala się dogłębnie odprężyć. W jego trakcie naciągane są np. palce, a następnie masowane dłonie. Sesja takiego masażu może trwać nawet około 2 godzin, a to już świadczy o tym, że wyjdziesz z niej wypoczęty i w końcu poczujesz się jak młody bóg!

Masaż ten obecnie wykonuje się w około 80 technikach, co świadczy o tym, że ta technika bardzo szybko się rozwija. Może on być wykonywany klasycznie lub z użyciem olejków czy ziołowych stempli.

Dlaczego warto iść na masaż tajski?

Nie sposób odmówić zbawiennych dla naszego organizmu efektów takiego masażu. Wykonując pracę siedzącą lub pracę, która wymaga od nas przyjęcia określonej postawy przez ogólnie przyjęte 8 godzin sprawia, że nasze ciało staje się spięte. Rzadko mamy ochotę na to, aby po ciężkim dniu w pracy poświęcić choć chwilę na rozciąganie, przez co też część mięśni nie jest wystarczająco rozciągnięta, a co za tym idzie wykonywanie innych czynności, niestandardowych dla naszych zwyczajów, skutkować może powstawaniem kontuzji.

Warto jest znaleźć chwilę dla siebie i poświęcić wolny czas na taki masaż, aby oderwać się od problemów dnia codziennego i zadbać nie tylko o swoje ciało, ale i umysł. Oprócz świetnych efektów zyskamy również oczyszczony umysł, wolny od wszelkich trosk.

Wiele osób nadal uważa, że jest to zbędny wydatek, bo nasza mama, babcia czy prababcia ciężko pracowały i nie było takich „cudów”, a dawały radę i dożyły długich lat. Warto jednak mieć na uwadze, że charakterystyka pracy na przełomie tak wielu lat znacznie się zmieniła. Wraz z upływem czasu w ludzkich organizmach zachodzi wiele zmian. Patrząc np. na moich równieśników, którzy urodzili się w latach 90 ubiegłego wieku, zauważam, że coraz częściej tak młodzi ludzie uskarżają się na różne choroby, schorzenia czy choroby zawodowe. Warto zatem zadbać nie tylko o sferę fizyczną, ale i psychiczną. Taka odmiana zdecydowanie poprawi naszą jakość życia i wprowadzi do niego nowe doświadczenia. Gwarantuję, że udając się na taki masaż z chęcią pójdziecie tam jeszcze raz.

 

Byliście kiedyś na takim masażu? Może korzystacie z innych technik relaksacyjnych? Jeśli tak, to z jakich?