Maty wejściowe antypoślizgowe

Zima w pełni, więc warto by było zadbać o bezpieczeństwo i czystość w twojej firmie. Nie masz pomysłu jak to zrobić? Ja mam!

Bezpieczeństwo przede wszystkim! To hasło powinno towarzyszyć każdemu przedsiębiorcy. Mowa tu nie tylko o twoich pracownikach, ale i klientach, którzy regularnie wchodzą do nadzorowanego/prowadzonego przez ciebie budynku.

Zima to jedna z najpiękniejszych pór roku, ale i bardzo wymagająca. Kierowcy muszą bardzo uważać na drogach, ponieważ regularnie ta pora zaskakuje drogowców. Piesi muszą uważać na chodnikach, aby nie poślizgnąć się na lodzie lub zbitym śniegu. Również wchodząc do zamkniętych pomieszczeń istnieje bardzo duże ryzyko, aby nie ulec wypadkowi stąpając po kafelkach, a te potrafią być prawdziwym zagrożeniem.

Jak zadbać o bezpieczeństwo klientów i pracowników?

Jednym z najwygodniejszych i najbardziej praktycznych rozwiązań na dużych powierzchniach, jest ułożenie kafelek. Szybko się czyszczą, a przy tym są bardzo trwałe. Niestety to jedna z tych powierzchni, na której można łatwo wywinąć orła. Wystarczy nieodpowiednia podeszwa, lekko wilgotna posadzka i upadek murowany.

Aby uniknąć takich sytuacji, rozsądnym rozwiązaniem są maty wejściowe antypoślizgowe. Dlaczego? Ponieważ wszyscy ludzie wchodzący do wnętrza budynku już po przekroczeniu drzwi będą mogli oczyścić buty z wszelkich zabrudzeń, a przy tym delikatnie osuszyć podeszwę.

Maty wejściowe antypoślizgowe - źródło: pl.elis.com
Maty wejściowe antypoślizgowe – źródło: pl.elis.com

Wiadomo jednak, że czyszczenie takiej maty nie jest proste, zwłaszcza, gdy każdego dnia próg budynku przekracza kilkanaście, jeśli nie kilkadziesiąt osób. Aby nieco odjąć sobie pracy, każdy przedsiębiorca może skorzystać z możliwości wynajęcia maty. Banalnie proste, prawda? Nie tylko odchodzi nam konieczność dokładnego czyszczenia, ale i mamy gwarancję, że nasi klienci zawsze będą bezpieczni, a przy tym nie będą grymasić na zauważalne zniszczenia „dywanu”.

Tego typu rozwiązanie można zastosować również na halach produkcyjnych. Tam przecież większość pracowników zmuszona jest do tego, by stać przez kilka godzin. Dzięki takiej macie można zamortyzować nacisk podczas pracy, a co za tym idzie, zminimalizować ryzyko wystąpienia bólu kręgosłupa u pracownika, a co za tym idzie, będzie on bardziej wydajny. Banalnie proste, prawda?