Pokój niemowlęcia

Odpowiedni wystrój pokoju dla niemowlęcia to spore udogodnienie dla rodzica oraz poniekąd gwarant tego, że maluch będzie wygodnie wypoczywał i nie stanie mu się nic złego.

Pojawienie się na świecie pierwszego dziecka, to szczególny moment dla wszystkich par. Mimo iż poród kosztuje kobiety mnóstwo wysiłku, wszystko odchodzi w niepamięć wraz z pierwszym płaczem noworodka. Pierwsze spotkanie z człowiekiem, którego nosimy pod sercem przez dziewięć miesięcy, to wyjątkowy moment, który zapada w pamięci na zawsze. Nie mniej jednak to również początek niezwykle trudnego i wyczerpującego okresu w życiu, do którego warto jest się należycie przygotować.

Meble do pokoju dziecięcego

Wystrój pokoju niemowlęcia powinien być niezwykle przemyślany. W pierwszej kolejności warto kupić łóżeczko. Obecnie na rynku dostępnych jest tyle modeli, że każdy znajdzie dla siebie coś fajnego. Mogą one być okrągłe, prostokątne lub kwadratowe. Kształt oraz kolor głównie zależą od naszych upodobań i wystroju wnętrz.

Na stronie 3kiwi.pl znajdziemy m.in. łóżeczka marki Troll Nursery, które wyróżnia przede wszystkim wygląd. Wykonane są z drewna brzozowego, pochodzącego ze Szwecji i Łotwy. Dodatkowo pomalowane są matową, białą farbą, dzięki czemu pasują do wszystkich wnętrz. Z uwagi na prosty wygląd, świetnie skomponują się z meblami innych marek.

Łóżeczko Troll Nursery
Łóżeczko Troll Nursery

Do kompletu warto dokupić funkcjonalny przewijak na kółkach, pod którym znajdują się również półeczki, na których można ułożyć wszystkie niezbędne kosmetyki, pieluchy itp. Dzięki takiemu rozwiązaniu, można z nim przejechać do każdego pomieszczenia w domu, a nawet zabrać go ze sobą na taras.

Przewijak Troll Nursery
Przewijak Troll Nursery

W pokoju niemowlęcia nie może zabraknąć też funkcjonalnej komody. W dużych półkach można przechować śpioszki i pieluszki, a także inne przydatne przedmioty. Można przy tym zrezygnować z wolnostojącego przewijaka, ponieważ komoda pełni również tę funkcję.

Komoda z przewijakiem Troll Nursery
Komoda z przewijakiem Troll Nursery

Niezwykle ważny jest też dobór odpowiedniego materaca, który nie tylko będzie wygodny, ale i już od pierwszych dni życia zadba o odpowiednią postawę malucha. Warto zwrócić uwagę, by posiadał on certyfikat wyrobów medycznych, ponieważ wówczas mamy gwarancję, że będzie on bezpieczny dla niemowlęcia.

Materac do łóżeczka marki Traumeland
Materac do łóżeczka marki Traumeland

Z uwagi na to, że początki rodzicielstwa są trudne, warto zastanowić się również nad zakupem łóżeczka dostawnego czy kosza Mojżesza, choć co do niego opinie są bardzo podzielone. Jedni uważają kosz za must have, a drudzy za zbędny dodatek.