wypadek, policja, odszkodowanie za wypadek,

 

zima, wypadek,

 

Zima w natarciu, a to oznacza ciężki okres dla kierowców. Na drogach jest coraz bardziej niebezpiecznie, bo jak co roku „zima zaskoczyła drogowców”. Dodatkowo ryzyko kolizji czy wypadku drogowego zwiększa się przez coraz częstsze opady śniegu. W kryzysowych sytuacjach, których nie jesteśmy nie raz w stanie przewidzieć, na nic zdają się wieloletnie doświadczenie za kierownicą czy coraz to nowsze systemy w autach, mające zapobiegać takim sytuacjom. Często również nie mamy wpływu na to, co zdarzy się na drodze, bo o ile przemieszczamy się autem bezpiecznie, w sposób przepisowy, to ktoś inny może przyczynić się do stworzenia zagrożenia na drodze.

 

ślisko, zima, upadek, odszkodowania,

Zima jest również uciążliwym okresem dla osób, które przemieszczają się pieszo, ponieważ często chodniki czy pobocza dróg nie są utrzymane w odpowiednim stanie, który pozwoliłby na swobodne przemieszczania się, co może skutkować niefortunnym upadkiem, mogącym nieść za sobą negatywne skutki dla zdrowia. Z uwagi również na to, iż poza obszarem zabudowanym, w wielu miejscowościach, nie ma chodników czy ścieżek rowerowych, a na dworze stale panuje półmrok i szybko się ściemnia, nie raz nawet odblaski nie są w stanie ocalić naszego życia czy zdrowia, gdyż w sytuacji, gdy z naprzeciwka jedzie auto, które oślepia drugiego kierowcę, ten może nas nie zauważyć i sprowadzić na nas niebezpieczeństwo.

stłuczka, kolizja, wypadek, odszkodowania, zima,

Z uwagi na to, jak często w Polsce zdarzają się wypadki drogowe, których nikomu nie życzę, warto jednak mieć świadomość tego, iż w takich sytuacjach możemy domagać się odszkodowania. Może okazać się ono bardzo przydatne, gdy po takim zdarzeniu niezbędna będzie np. rehabilitacja przywracająca dawną sprawność lub specjalistyczne leki.

W praktyce jednak nie tak łatwo jest otrzymać odszkodowanie za tego typu zdarzenia, ponieważ firmy odszkodowawcze coraz częściej mają haczyki, które w sposób znaczący potrafią wpłynąć na jego wysokość. Przez to też, większość spraw trafia do sądów, aby otrzymać rzeczywistą wysokość należności za wypadek. Sama w trakcie studiów uczestniczyłam w rozprawie w której stroną pozwaną była firma ubezpieczeniowa, która nie chciała poszkodowanemu wypłacić całości odszkodowania za kolizję drogową, w której auto poszkodowanego zostało doszczętnie zniszczone, a w takiej sytuacji konieczne jest ponowne powołanie biegłego lub kilku biegłych, którzy wyceniają wartość szkody, niezbędne często są również zeznania świadków zdarzenia, których czasami nie ma lub ciężko jest z nimi nawiązać kontakt. Zresztą wyznaję również zasadę, że nie warto obciążać sądów dodatkową pracą, jeżeli można daną sprawę załatwić w sposób mniej utrudniony, ale o tym dlaczego tak uważam musiałabym przygotować odrębny wpis.

kto, kiedy, gdzie, jak, dlaczego, co, odszkodowania
Kto? Kiedy? Gdzie? Jak? Dlaczego? Co?

Niestety sprawy w naszych sądach toczą się często przez bardzo długi czas, a w przypadku uszczerbku na zdrowiu ten czas jest bardzo cenny, gdyż niejednokrotnie dni czy tygodnie mogą mieć wpływ na poprawienie lub pogorszenie dotychczasowego stanu zdrowia. Dlatego też warto szukać pomocy u prawników. Prawników praktyków, którzy swoją działalność opierają na pomocy osobom poszkodowanym. Niezależnie od tego w jakim miejscu się znajdujemy, są to kancelarie, które świadczą pomoc na terenie całej Polski, co warto mieć na uwadze, zwłaszcza gdy nie wiemy czy w naszej okolicy znajduje się ktoś, kto w sposób właściwy mógłby nam pomóc.

Czy warto sięgać po taką pomoc? Jak najbardziej, gdyż nie interesując się zagadnieniami natury prawnej nie mamy pojęcia o tym, jak działać w prawidłowy sposób i jakie kroki prawne podejmować w takiej sytuacji. Często podejmowane przez nas kroki kończą się tym, że wychodzimy z firmy ubezpieczeniowej sfrustrowani lub rzucamy na wychodne jedno niewłaściwe słowo i przez to jeszcze ciężej jest nam coś załatwić. Właściwa pomoc zawsze przynosi oczekiwane przez Nas skutki i o tym należy pamiętać.

Mieliście niespodziewane sytuacje na drodze, które doprowadziły do wypadku drogowego? Jak wyglądała wówczas kwestia wypłacenia odszkodowania za poniesiony uszczerbek na zdrowiu? Korzystaliście kiedyś z pomocy kancelarii prawnych, które specjalizują się w uzyskiwaniu odszkodowań?