Podział majątku

Coraz więcej par decyduje się na rozwód. Dla wielu osób to niezwykle trudne, wręcz traumatyczne przeżycie, które generuje mnóstwo stresu. W wielu przypadkach równie stresogenna jest kwestia podziału majątku. Poniżej znajdziesz kilka informacji, dzięki którym załatwisz to w prosty sposób. 

Od dłuższego czasu obserwuje się, że coraz mniej par decyduje się na ślub, a coraz więcej małżeństw bierze rozwód. Tylko w pierwszym kwartale 2021 roku aż 16 tysięcy par rozwiązało związek małżeński, podczas, gdy 13 tys. osób powiedziało sobie tak.

Trudno stwierdzić z czego to wynika, ponieważ to kwestia bardzo indywidualna. Można jednak podejrzewać, że w ostatnich dwóch latach spory wpływ miała na to pandemia koronawirusa, która była najlepszym testem sprawdzającym dopasowanie partnerów oraz bardzo zweryfikowała nasze podejście do życia i innych ludzi.

Podział majątku przy rozwodzie. Jak to ogarnąć?

Nadal stosunkowo mało par podpisuje intercyzę przed zawarciem związku małżeńskiego. W wielu przypadkach jest to temat tabu, a jego poruszenie budzi obawę przed tym, że druga osoba może pomyśleć, że nie darzymy jej zaufaniem lub mamy poważne wątpliwości, co do przyszłości tej relacji. Cóż, pewne jest tylko to, że niczego nie można być pewnym, dlatego też lepiej czasami odłożyć romantyzm na bok i pomyśleć bardziej realistycznie o swojej przyszłości.

Podział majątku budzi zazwyczaj mnóstwo negatywnych emocji. Może być on orzeczony zarówno przy orzekaniu rozwodu, jak i później. Pierwsza opcja jest szybsza, jednak oczywiście należy spełnić pewne wymogi, by móc z niej skorzystać. Wniosek może złożyć jeden z małżonków i jeżeli obie strony są zgodne, to jest to jedynie formalnością. Niestety praktyka pokazuje, że zaledwie niewielki odsetek par jest w stanie podejść do tego na spokojnie.

Jeżeli nie możesz dojść do porozumienia ze swoim byłym partnerem, warto skorzystać z pomocy fachowców. Osoby zamieszkujące we Wrocławiu lub okolicach mogą skorzystać z usług jednej z kancelarii prawnych specjalizujących się w takich sprawach. Warto jest skorzystać z doświadczenia takich osób, ponieważ z ich pomocą można przejść przez tą sprawę ze spokojną głową. Więcej na ten temat przeczytacie na stronie: https://rozwodznim.pl/podzial-majatku.html