Prezent na 25 rocznicę ślubu

Ślub to najczęściej jedno z najpiękniejszych wydarzeń w naszym życiu. Każda kolejna rocznica, to idealna okazja do celebrowania. 25-lecie małżeństwa, to tak szczególny moment, że nie może obyć się bez imprezy i prezentów. Co podarować jubilatom?

25. rocznica ślubu, inaczej srebrna, to szczególny moment w życiu małżonków. Nie bez powodu ma tak szlachetną nazwę. Zdaniem specjalistów ma to odzwierciedlać uczucie i miłość, które z biegiem lat stają się coraz trwalsze, mocniejsze.

Przeżyć z jedną osobą ćwierć wieku to nie lada wyczyn, tym bardziej że w tym czasie relacja wystawiana jest na wiele prób. Mając również na uwadze to, że z biegiem lat coraz więcej par decyduje się na rozwód, to naprawdę godne pochwały. Ba, to daje także nadzieję innym ludziom, że jednak prawdziwa miłość istnieje, a gdy dwie osoby się kochają, mogą przezwyciężyć wszelkie przeciwności losu.

Nie powinno więc zapominać się o celebrowaniu tak szczególnej okazji. Problem zawsze jest tylko jeden – co podarować jubilatom?

Prezent na 25 rocznicę ślubu

Nie wiem jak wy, ale ja z każdą kolejną okolicznością mam coraz większy problem z wyborem prezentu. Zawsze szukam praktycznych gadżetów lub wyjątkowej pamiątki, która przez najbliższe 100 lat będzie przypominać tej osobie, jak ważna jest dla bliskich. Fajnie jest też zaskoczyć i podarować coś, czego jeszcze nie ma. No, a to nie jest łatwe zadanie.

Wychodzę też z założenia, że im bardziej wyjątkowa okazja, tym bardziej wyjątkowy powinien być prezent. W zależności od upodobań może być to wycieczka do jakiegoś pięknego kurortu, wypad do SPA lub luksusowej restauracji czy też spełnienie jednego z największych marzeń. To nic jeśli któraś z tych opcji odpada, ponieważ prezent na 25 rocznicę ślubu może być skromniejszy, acz równie wyjątkowy.

Przeglądając strony internetowe, znalazłam kilka propozycji, które z pewnością ucieszą każdego, oczywiście w zależności od jego upodobań.

Prezent na 25 rocznicę ślubu - fot. murrano.pl
Prezent na 25 rocznicę ślubu – fot. murrano.pl

Wiele pań uwielbia kwiaty i ma ich co najmniej kilka w swoim domu. A gdyby tak przy okazji 25 rocznicy ślubu podarować jej niespotykany okaz w personalizowanej doniczce? Wyobrażacie sobie, jakie to musi być miłe, gdy przy każdym podlewaniu i pielęgnowaniu roślinki możemy zerknąć na wyznanie miłości od męża lub żony? Świetna sprawa, tym bardziej że nie raz zapominamy o mówieniu swojej drugiej połówce czułych słówek.

Jak już jesteśmy przy kobietach, to podrzucę wam jeszcze jedną propozycję, o której z pewnością marzy wiele pań.

Prezent na 25 rocznicę ślubu - fot. murrano.pl
Prezent na 25 rocznicę ślubu – fot. murrano.pl

Chyba każdy to już przerabiał – zapowiada się spotkanie, babski wieczór suto zakrapiany winem, a wtedy okazuje się, że nikt nie ma korkociągu. Najgorszy scenariusz z możliwych! Swego czasu mój małżonek wbijał mi do środka korek śrubokrętem, no ale umówmy się – choć w damskiej torebce można znaleźć wszystko, rzadko nosimy w nich takie akcesoria.

Piękna, drewniana skrzyneczka z grawerem, a w niej… elektryczny korkociąg. No marzenie! Nie dość, że pięknie wygląda, to jeszcze zajmuje mało miejsca, a przy tym jest praktyczne i można zabrać je ze sobą w plener.

Żeby nie było, że skupiam się tylko na kobietach, czas na dwie propozycje dla panów.

Prezent na 25 rocznicę ślubu - fot. murrano.pl
Prezent na 25 rocznicę ślubu – fot. murrano.pl

Kto ma, ten wie, że piersiówka może uratować każde spotkanie z kumplami. Jeszcze w zestawie z czterema kieliszkami… No hit! Nie dość, że ładnie to wygląda, ma grawer od ukochanej żony, to jeszcze jest mega praktyczne.

Prezent na 25 rocznicę ślubu - fot. murrano.pl
Prezent na 25 rocznicę ślubu – fot. murrano.pl

Karafka to taki must have w każdym domu, w którym oczywiście serwuje się podczas spotkań i imprez mocne alkohole. A personalizowana karafka z sześcioma szklankami, to już w ogóle kosmos. Jak postawisz taką na stole, to niezależnie od jej zawartości od razu wszystko będzie lepiej smakować.

Na koniec propozycja bardzo uniwersalna – album na zdjęcia. Choć najczęściej wszystkie przechowujemy w telefonie, na komputerze czy nośnikach pamięci, nigdy nie mamy pewności, że pliki nie zostaną uszkodzone. Album można postawić na półce i w każdej chwili wrócić wspomnieniami do miłych wydarzeń z naszego wspólnego życia.

Prezent na 25 rocznicę ślubu - fot. murrano.pl
Prezent na 25 rocznicę ślubu – fot. murrano.pl

Która propozycja spodobała wam się najbardziej?