Moda na wnętrza z roku na rok zmienia się coraz bardziej. Pamiętam jeszcze czasy, gdy na ścianach modne były tapety, później wraz z biegiem czasu zaczęliśmy od nich odchodzić, w coraz to bardziej eleganckich wnętrzach pojawiać zaczęły się kasetony na sufitach, później i o nich zaczęliśmy zapominać, a teraz bardzo modne stały się surowe wnętrza, które dominują u osób urządzających mieszkania w stylu industrialnym.

Styl industrialny charakteryzuje się przede wszystkim dużą, otwartą powierzchnią we wnętrzu mieszkania czy domu. Dominuje w nim niewielka ilość ścian i duże, odsłonięte okna. Takie rozwiązanie gwarantuje, iż pomieszczenia stale są oświetlone naturalnym światłem, co również poprawia nam humor, gdyż potwierdzone jest, że czujemy się lepiej w jasnych pomieszczeniach. Zresztą, nie ma nic przyjemniejszego, gdy wieczorem możemy przez takie okna podziwiać niebo, gwiazdy, księżyc czy otaczającą nas naturę.

 Choć płyty betonowe z betonu architektonicznego mogą sprawiać wrażenie, iż we wnętrzu będzie zimno lub po prostu będzie ono wyglądało bardzo surowo, to jest to bardzo mylne spostrzeżenie. W połączeniu z jasnymi meblami i ścianami stworzą niepowtarzalny klimat, a duże okna, przez które stale będzie dopływać światło z zewnątrz, sprawią iż zakochamy się w tej wolnej przestrzeni, której nie ograniczają niepotrzebne ściany.

Dobór odpowiednich płyt betonowych z betonu architektonicznego bywa jednak bardzo trudny. Najważniejsze, aby był on najlepszej jakości. Na rynku dostępne są płyty betonowe z betonu architektonicznego 2D, czyli gładkie, tak jak na powyższych zdjęciach, oraz 3D, charakteryzujące się zróżnicowanymi, wypukłymi, często geometrycznymi wzorami.

 Płyty betonowe z betonu architektonicznego mogą odmienić dotychczasowy wygląd pomieszczeń, gdy decydujemy się na remont. W połączeniu z dobrym oświetleniem w domu, czyli pomysłowo rozmieszczonymi lampami, sprawi niepowtarzalne wrażenie nie tylko na gościach, ale i na samych domownikach. Z pewnością tworzy bardzo nowoczesny look i klimat, a do takich miejsc wraca się bardzo często.

Beton architektoniczny sprawdzi się również bardzo dobrze na zewnątrz, jako element elewacji budynku. Jest to mniej standardowe rozwiązanie, które naprawdę robi wrażenie, a przede wszystkim pozwala wyróżnić się na osiedlach, na których od lat większość domów wygląda bardzo podobnie. Przy następnym remoncie zastanów się czy nie warto byłoby zmienić czegoś również na zewnątrz!

Płyty betonowe z betonu architektonicznego dobrze sprawdzą się również w butikach, biurach czy kancelariach. Przede wszystkim ich atutem jest to, że przez bardzo długi okres czasu wyglądają świeżo, czego nie można powiedzieć o standardowych farbach, którymi pokrywane są ściany. Nawet niewielki kawałek ściany pokryty takimi płytami może wywołać na potencjalnych klientach oszałamiający efekt, a pamiętajmy, że w dużej mierze jesteśmy wzrokowcami i ładne wnętrza szczególnie przyciągają nas do nowych miejsc, a i ciekawie zaaranżowane, stylowe pomieszczenie jest wizytówką jego właściciela.


Co sądzicie o wnętrzach industrialnych? Zdecydowalibyście się na płyty betonowe z betonu architektonicznego? 

 Który rodzaj płyt bardziej przypadł Ci do gustu? 3D czy 2D?