Roleta na okno dachowe

Posiadanie mieszkania czy pokoju na poddaszu ma swoje plusy i minusy. Oprócz (często męczących) skosów, często doskwierają nam wpadające przez okno dachowe promienie słoneczne. To jednak nic, bo księżyc w pełni nie raz może spędzić sen z powiek. Jak sobie z tym poradzić?

Zawsze myśląc o pomieszczeniach na poddaszu w mojej głowie rodzi się jedno wyobrażenie. Wieczorem, leżąc już pod ciepłą kołderką spoglądam przez okno dachowe na niczym niezmącone niebo i zasypiam mając pod powiekami obraz mieniących się gwiazd i przecinających nieboskłon samolotów. Choć boję się burzy, z chęcią podziwiałabym też błyskawice.

Oczywiście nie zawsze mamy ochotę na takie wieczorne rozkminy pod rozgwieżdżonym niebem. W upalne, letnie dni równie irytujące mogą być wpadające przez okno dachowe promienie słońca, które wyrywają nas ze snu. Wiele osób ma także problemy ze snem, gdy księżyc jest w pełni, dlatego też warto pomyśleć o tym, jak zabezpieczyć się na takie sytuacje.

Roleta na okno dachowe

Roleta na okno dachowe to jeden z najlepszych wynalazków. Warto jednak wziąć pod uwagę, że często są one tworzone na zamówienie i mają różne wymiary. W takich sytuacjach nie warto kupować na ślepo, a na wymiar.

Decydując się na zakup, w pierwszej kolejności zastanów się nad wyborem producenta. Przede wszystkim musi mieć doświadczenie w branży, a także korzystać z produktów wysokiej jakości, ponieważ nie jest to zakup na jeden raz. Roleta musi być też odpowiednio ciemna, by rzeczywiście stłumić wpadające do wnętrza promienie słońca lub oślepiający blask księżyca. Na rynku dostępne są takie, które przepuszczają lub nie przepuszczają światła, a także takie ze specjalną powłoką silver, przez którą nie przedrze się choćby jeden promyk.

Teraz równie ważna kwestia – czy ma być ona w jednolitym kolorze, czy może plisowana. Ten drugi typ nie dość, że spełnia swoją funkcję, to także może być elementem ozdobnym. Bardziej wymagający klienci mogą wybrać również taką z własnym, spersonalizowanym nadrukiem! Sztos, prawda?

Przy zakupie pamiętaj również o wyborze typu ramy oraz jej wykończeniu. Biała, srebrna, a może przypominająca sosnę? Do wyboru, do koloru! Każdy znajdzie coś dla siebie – to pewne.