Rozwód niemal u wszystkich przywołuje same negatywne skojarzenia, przez co wiele par traktuje go, jak zło konieczne. A niepotrzebnie! Zastanawiasz się, jak przejść przez rozwód bez kolejnych siwych włosów na głowie? Zobacz sam/a.

Sprawy rozwodowe nie należą do najprostszych, ponieważ wszystkie obarczone są dużym ładunkiem emocjonalnym. Wiele par mimo swojej stanowczości ma trudności z tym, aby przed sądem i niedoszłym „byłym” partnerem rozliczyć się z kilku/kilkunastu lub kilkudziesięciu lat wspólnego życia. Jest to zupełnie naturalne, ponieważ w tym czasie stworzyliśmy kilka pięknych, wspólnych wspomnień, które w tak podbramkowej sytuacji zaczynają nas przytłaczać.

Wiele par w przeszłości podjęło decyzję o zawarciu związku małżeńskiego zbyt pochopnie, inne mimo przemyślanej decyzji z biegiem lat zauważają, że mąż lub żona nie wywołuje u nich tak silnych emocji, jak przed laty. Skrajnym przypadkiem są związki, w których jeden z partnerów jest toksyczny. W każdym z tych i innych przypadków, właściwym rozwiązaniem będzie rozwód.

Masz wątpliwości, co do tego, czy podejmujesz właściwą decyzję? Zadaj sobie zatem dwa pytania:

  • czy jestem szczęśliwa z obecnym partnerem?
  • czy to jest osoba, z którą chciałabym spędzić resztę swojego życia?

Jeśli na któreś z tych pytań udzieliłeś/aś odpowiedzi NIE, to wiedz, że rozwód jest najlepszym rozwiązaniem w tej sytuacji.

Czy warto wziąć rozwód? Tak, jeśli faktycznie czujesz lub czujecie, że wszystkie uczucia między Wami umarły. Pamiętaj, że życie jest tylko jedno i trzeba z niego korzystać. Na miłość nigdy nie jest za późno, a nie warto unieszczęśliwiać siebie i drugiej osoby.

Rozwód – gdzie szukać wiedzy na ten temat i pomocy?

Rozwód - gdzie szukać pomocy?
Rozwód – gdzie szukać pomocy?

Jak już wspominałam, sprawy rozwodowe są ciężkie, jednak do przeżycia. Pomyśl tylko, że już wkrótce zaczniesz nowe życie!

Boisz się rozwodu? Nie wiesz, jak taki proces przebiega? Masz do tego prawo. Mam dla Ciebie jedną, dobrą radę: skorzystaj z pomocy prawnika.

Adwokat czy radca prawny pomoże Ci przejść przez rozwód bez większego stresu. Jeśli nie masz nikogo z polecenia, to przeszperaj Google w poszukiwaniu takich stron, jak np. https://www.rozwodznia.pl/. W mojej opinii jest to jedna z najlepszych stron internetowych, na której przede wszystkim znajdziesz merytoryczną wiedzę. Dowiesz się, jakie kroki powinieneś/aś podjąć na danym etapie sprawy oraz jakich terminów musisz przestrzegać. Przy okazji możesz również skorzystać z pomocy doświadczonych prawników, którzy pomogą Ci przejść przez rozwód bez stresu.