dexoftyal, suche oko, problem z suchym okiem,

Długa praca przy komputerze czy też w pomieszczeniu klimatyzowanym może mieć negatywne skutki na Twoje zdrowie. Suche oko to najczęstszy objaw przebywania w tego typu miejscach. Wiosna również może sprawić, że coraz częściej będziesz czuć „piasek” pod powieką, a to za sprawą wiatru. Problem suchego oka okrzyknięty jest schorzeniem XXI wieku, ponieważ cierpi na nie niemal połowa ludności na globie. Czym jest suche oko i jak możesz rozpoznać u siebie to schorzenie? Jak temu zaradzić?

Objawy

Do najczęstszych objawów suchego oka należy przede wszystkim: uczucie piasku pod powieką, wrażenie posiadania ciała obcego w oku, pieczenie, zaczerwienie białek ocznych, jak i nadmierne łzawienie. Są to najczęstsze przykłady świadczące o tym, że cierpisz na to schorzenie.. Z całą pewnością każdy z Was choć raz miał taki problem. Niestety jest to schorzenie przewlekłe, a więc problem ten stale nawraca. Najczęściej dotyka on osób noszących soczewki. Na swoim przykładzie mogę Wam powiedzieć, że najczęściej problem suchych oczu nasila się u mnie wiosną i latem. To przede wszystkim za sprawą wiatru, jak i korzystania w ciepłe z dni z klimatyzacji w aucie.

Jakie są postacie suchego oka?

Problem suchego oka może wynikać z dwóch powodów: po pierwsze ma to związek z nadmiernym odparowywaniem łez z powierzchni oka, których główną funkcją jest utrzymanie odpowiedniej wilgotności oka. Drugi powód wynika z tego, iż w naszym organizmie, a dokładniej w kanalikach łzowych, które mogą posiadać dysfunkcje, w związku z czym utrudniony jest transport łez z gruczołów łzowych poprzez kanaliki łzowe na powierzchnię oka. W każdym z tych przypadków warto jest skonsultować się z lekarzem, aby dobrać skuteczne leczenie. Nie mniej jednak warto w swojej domowej apteczce posiadać odpowiednie lekarstwa, które pozwolą załagodzić sytuację.

dexoftyal, suche oko, problem suchego oka, krople do oczu, krople na suche oczy,

Jakie krople do oczu wybrać?

Wybierając krople do oczu, które mają załagodzić negatywne skutki suchego oka, warto przeanalizować ich skład. Najbardziej polecane są te, które w swoim składzie zawierają dekspantenol oraz hydroksypropylocelulozę (HydraFlex). Przykładem takich kropli jest Dexoftyal, który działa regenerująco a przy tym nawilżająco. W swoim składzie posiada obie z wymienionych substancji. HydraFlex wspomaga regenerację nabłonka rogówki, co może być bardzo przydatne w przypadku występowania zespołu Sjögrena. Jest to schorzenie, które jest właściwie nierozłącznie związane z problemem suchego oka. Dodatkowo warto zwrócić uwagę również na to, że HydraFlex chroni powierzchnię oka poprzez zachowanie właściwego filmu łzowego, dzięki czemu oko jest mniej podatne na uszkodzenia. Wspomaga to również występowanie w składzie prowitaminy B5, która ma na celu regenerować rogówkę.

Wybór kropli Dexoftyal jest jak najbardziej właściwy. Ogólnie dostępne krople do oczu nie zawsze mają najlepsze składy lub są one ubogie ilościowo. Dexoftyal zostały wyprodukowane w buteleczkach o pojemności 15ml. Jest to największe na rynku opakowanie tego typu kropli. Osoby mające problem suchych oczu wiedzą, że czasami oczy zakrapla się bardzo często, ponieważ w innym wypadku można by zwariować. Krople należy zużyć w ciągu 2 miesięcy i sądzę, że jest to wystarczający czas, aby przy regularnym dbaniu o oczy, zapomnieć o tym niewygodnym schorzeniu. Koszt takich kropel oscyluje w granicach 27,60 zł, a to naprawdę niewiele!

Z mojej perspektywy mogę Wam te krople jak najbardziej polecić. Ostatnio bywa bardziej wietrznie, a dodatkowo w pracy częściej zdarza mi się włączyć klimatyzację, przez co moje oczy powoli coraz bardziej zaczynają cierpieć. Kropli Dexoftyal użyłam tak naprawdę kilka razy i już po pierwszej aplikacji odczułam wyraźną ulgę. W mojej opinii są one naprawdę warte uwagi, a teraz, gdy mamy więcej czasu na zainteresowanie się własnym zdrowiem, polecam Wam poszukać tych kropli i przygotować się na nowy sezon problemu suchego oka właściwie.