tata i syn, ręce

Okres jesienno-zimowy sprzyja powstawaniu kontuzji i urazów. Statystyki również wskazują, że w tym czasie dochodzi do wielu kolizji, potrąceń pieszych, złamań lub mniejszych kontuzji, które potrafią w znacznym stopniu utrudnić nam normalne funkcjonowanie. Statystyki te nie odnoszą się wyłącznie do osób dorosłych, ponieważ brane są również pod uwagę przykre zdarzenia, które spotykają dzieci. Oczywistym jest, że każdy rodzic stara się dbać jak najlepiej o swoją pociechę, nie mniej jednak niektórych sytuacji nie jesteśmy w stanie uniknąć, ani im zapobiec. Dlatego też, tak istotne jest ubezpieczenie dziecka, zwłaszcza teraz.

 

Z całą pewnością większość z Was zapyta „ale po co, skoro mamy wykupione ubezpieczenie w szkole?„. Pytanie jest właściwe, ponieważ nadal niewiele osób decyduje się na dodatkowe ubezpieczenia dziecka, ale np. siebie, bo jest dorosłym, ubezpiecza w pracy i poza nią. Doskonałym rozwiązaniem jest, że szkoła oferuje wam możliwość skorzystania z ubezpieczenia, ale nie zawsze szkoły proponują firmy, które w 100% odpowiadałyby Waszym oczekiwaniom, a każdy kto choć raz toczył bój o należne odszkodowanie za uraz, wie, że do najprzyjemniejszych i najłatwiejszych czynności to nie należy.Druga kwestia jest również taka, że najczęściej ubezpieczenie to obejmuje dziecko wyłącznie na terenie szkoły, a już za jego bramą się kończy.Na rynku dostępnych jest wiele firm oferujących ubezpieczenia dla najmłodszych i każda ma zróżnicowaną ofertę. O jednym z wielu atutów dodatkowej opcji ubezpieczenia wspomniałam wyżej, bo przecież na pewno będąc w szkole nie raz zdarzyło Wam się wybiec za mury szkoły i tam potknąć, przewrócić. Całe szczęście, jeśli udało Wam się wówczas wstać, otrzepać i pobiec dalej, ale niestety nie każdy ma tyle szczęścia. Na co więc zwrócić uwagę wybierając firmę ubezpieczeniową?

 
  • obszar, jaki obejmuje ubezpieczenie, czyli, czy obejmuje kontuzje, urazy, wypadki:
  1. na terenie szkoły,
  2. poza szkołą,
  3. na feriach/wakacjach.
  • czas, po którym nastąpi wypłata świadczenia – np. natychmiastowo po przesłaniu dokumentacji medycznej;
  • wysokość świadczenia za dany uraz – na rynku dostępna jest już oferta, dzięki której z góry określona jest gwarantowana wysokość otrzymanego świadczenia, np. za złamanie nogi lub ręki, a nawet za skręcenie.
 
 


Jak możecie zauważyć jest wiele szczegółów, na które należy zwrócić uwagę. Tak jak wspomniałam powyżej, istotny jest czas, po którym nastąpi wypłata należnego świadczenia, ponieważ niejednokrotnie firmy ubezpieczeniowe wydłużają ten okres i mało która ma w swojej ofercie opcję natychmiastowej wypłaty, a to bardzo ważne, zwłaszcza, gdy po wypadku waszego dziecka niezbędny jest odpowiedni sprzęt medyczny, taki jak orteza lub rehabilitacja, stosowna opieka nad dzieckiem w czasie przebywania w domu itd. Wielokrotnie również firmy nie chcą wypłacać odszkodowania za kilka urazów, jakie mogą się nam przytrafić w ciągu jednego okresu ubezpieczeniowego, a przecież wiadomo, że dzieci są ruchliwe i różne sytuacje mogą im się przydarzyć. 
 
Winter is coming! Dlatego też, dokładnie przemyślcie, jak zabezpieczyć się przed nieprzyjemnymi wypadkami waszych dzieci. Choć nikomu tego nie życzę, warto jednak być zabezpieczonym na każdą ewentualność, zwłaszcza, że wielkimi krokami zbliża się zimowe szaleństwo.