Wideodomofon - źródło 5tech.pl

Lato to najgorętszy okres dla złodziei i włamywaczy, którzy chętnie penetrują puste domy i mieszkania. Scenariusz jednak nie zawsze wygląda tak samo. Warto pamiętać, że czasami zostawiamy dom pod opieką najbliższych, czego złoczyńca może nie wiedzieć. Jak ochronić siebie i bliskich przed wdarciem się nieproszonego gościa na teren posesji?

Latem wciąż słychać głosy sąsiadów o tym, że pod ich nieobecność, ktoś wyniósł z ich domów drogocenne przedmioty. Samo posiadanie alarmu lub podpisanie umowy z firmą ochroniarską nie zawsze jest wystarczające.

W większości przypadków jest tak, że złodzieje przez kilka kolejnych dni obserwują budynki znajdujące się w danej okolicy, aby ustalić, czy ktoś wyjeżdża na wakacje. Czasami niepostrzeżeni spacerują po naszej okolicy, żeby pozyskać jak najwięcej informacji. Przecież nikt nie będzie zaczepiał zbłąkanego turysty, który podziwia okolicę, prawda?

Warto również pamiętać, że włamywacze nie są na bakier z technologię i w swoim fachu korzystają z najnowszych rozwiązań. W ostatnim czasie bardzo popularne stało się używanie dronów. Złodzieje niepostrzeżeni podlatują do okien i sprawdzają, co dzieje się wewnątrz oraz co znajduje się w środku.

Wideodomofon – gdzie kupić i ile kosztuje?

Wideodomofon jest urządzeniem, które umożliwia komunikację słowną z osobą, która próbuje dostać się do wnętrza budynku lub na teren posesji. Pod tym względem spełnia takie same funkcje, jak domofon. Istotną różnicą jest tutaj to, że po stronie zewnętrznej znajduje się kamera, a wewnątrz monitor, na którym możemy podejrzeć, kto próbuje dostać się do środka.

Firma 5Tech specjalizuje się w sprzedaży cyfrowych wideodomofonów przewodowych oraz bezprzewodowych i nie tylko. Osoby mieszkające w bloku mogą również korzystać z nowoczesnych rozwiązań technicznych. W drzwiach znajdujących się wewnątrz budynku można zamontować wideowizjer, dzięki któremu bez trudu sprawdzimy, co dzieje się na klatce schodowej.

Wideodomofon – jakie rozwiązania techniczne oferują?

W Polsce w zasadzie nie ma już miejsc, w których nie byłoby internetu, dlatego też większość urządzeń posiada wbudowany system WiFi. Dzięki takiemu rozwiązaniu możemy sterować urządzeniem przez internet za pomocą urządzeń mobilnych, niezależnie od tego, gdzie się znajdujemy w danej chwili.

Wideodomofon - źródło 5tech.pl
Wideodomofon – źródło 5tech.pl

Korzystając z urządzenia posiadającego taką funkcję, możemy przekierowywać obraz na telefon, nagrywać, robić zdjęcia, a nawet korzystać z urządzenia, jak z monitoringu. Nasi najbliżsi dostaną się do środka albo poprzez podanie numeru pin, albo za pomocą specjalnych czytników znajdujących się w brelokach, które otwierają zamek. Za taki wideodomofon trzeba zapłacić średnio od 1050 złotych do 2800 złotych. Co ważne, wszystkie mają nowoczesny design, który doskonale wkomponuje się zarówno w nowoczesnym, jak i tradycyjnym budownictwie.

To jednak nie koniec. Okazuje się, że to urządzenie może spełniać również jeszcze jedną funkcję – skrzynki na listy. Jest to niezwykle praktyczne rozwiązanie, ponieważ zmniejsza ilość nawierceń w słupkach znajdujących się przy bramie. Za takie rozwiązanie trzeba wydać od 2740 złotych do 2890 złotych.

Wideodomofon - źródło 5tech.pl
Wideodomofon – źródło 5tech.pl

Zapraszam was do odwiedzenia 5Tech w celu zapoznania się z ofertą.