Witryny ekspozycyjne - gdzie kupić?

Witryny ekspozycyjne są niezbędnym meblem, który musi pojawić się w muzeum czy salonie jubilerskim. Nie mniej jednak coraz częściej wykorzystywane są jako element dekoracyjny we wnętrzarstwie. To właśnie w nich znajdują się eksponaty, przedmioty przeznaczone na sprzedaż lub wartościowe pamiątki. Na co zwrócić uwagę przy zakupie witryny ekspozycyjnej? Sprawdź.

Niezależnie od tego w jakiej branży pracujesz, niewykluczone, że kiedyś przyda Ci się wiedza, którą znajdziesz w tym artykule. Witryny ekspozycyjne należą do elementów wyposażenia wnętrz o których się na co dzień nie myśli. Mało kto jednak wie, jak przydatne mogą być. Niezależnie od tego czy jesteś pracownikiem muzeum, właścicielem salonu jubilerskiego czy utalentowanym sportowcem, taka witryna może Ci się przydać.

Witryny ekspozycyjne – dlaczego mogą okazać się niezbędne?

W swoich artykułach najchętniej odnoszę się do handlu, ponieważ jest to branża mi bliska i to z niej czerpię wiedzę na co dzień. Merchandising, to czynność którą wykonuję codziennie. Polega ona na odpowiednim wyeksponowaniu produktów, aby w ten sposób wpłynąć na zachowanie klientów i zachęcić ich do zakupu danej rzeczy. O ile w sklepach wystarczają do tego półki, o tyle w niektórych branżach (np. jubilerskiej) jest to niewystarczające.

Witryny ekspozycyjne. Źródło: expozycja.info.pl
Witryny ekspozycyjne. Źródło: expozycja.info.pl

Każdy klient, który wchodzi do sklepu najpierw z zaciekawieniem się rozgląda i chętnie podchodzi do półek lub miejsc, które w jakiś sposób przyciągnęły jego uwagę. W wielu lokalach będą to właśnie witryny, które już po przekroczeniu progu przykuwają wzrok. Jeśli prowadzisz sklep odzieżowy, zastanów się nad tym, czy nie wyeksponować w niej biżuterii. Gwarantuję Ci, że każdy klient czy klientka chętnie do niej zerkną – bo wszyscy jesteśmy ciekawscy.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie witryny?

Jeżeli zdecydowałeś się na zakup tego mebla, na początku pamiętaj o tym, aby wybrać dobrego (a już najlepiej sprawdzonego) producenta. Witryny ekspozycyjne można z łatwością nabyć na aukcjach, jednak wiele z nich pozostawia wiele do życzenia. Nim wydasz pieniądze, sprawdź z jakiego materiału będzie wykonana rama. Najlepiej, aby była zrobiona z anodowych profili aluminiowych, ponieważ są one odporne na uszkodzenia i bardzo trwałe. Wielu producentów może wykonać witryny w różnych wariantach kolorystycznych, np. w złotym.

Przed zakupem zapytaj również o to, czy materiały posiadają odpowiednie atesty i certyfikaty, które potwierdzają wysoką jakość poszczególnych elementów.

Witryny ekspozycyjne. Źródło: expozycja.info.pl
Witryny ekspozycyjne. Źródło: expozycja.info.pl

Kolejnym elementem na który należy zwrócić uwagę, jest szkło. Nie tylko musi być przejrzyste i idealnie docięte, ale i przede wszystkim bezpieczne. Często zapominamy się i naciskamy na mebel lub napieramy siłą. Szkło musi być wytrzymałe, tak abyś miał pewność, że gdy ktoś mocniej się na nim wesprze, nie ulegnie poważnemu wypadkowi.

Jeżeli zależy Ci na tym, aby wyeksponować produkty lub pamiątki, zapytaj się o to, czy producent może zamontować w witrynie oświetlenie. W tym celu można umieścić w niej boczne oświetlenie lub listwę LED, które dadzą spektakularny efekt również wieczorem.

Choć wybór z pewnością nie będzie prosty, miej na uwadze to, o czym wspomniałam wyżej. W ten sposób unikniesz wyrzucenia pieniędzy w błoto.