biżuteria, stal chirurgiczna, biżuteria ze stali chirurgicznej,

Każda kobieta lubi dobrze wyglądać, dlatego też często nasze szafy pękają w szwach. Oprócz modnych ubrań, stawiamy również na dodatki, które mają stanowić dopełnienie naszego looku. Niezależnie od tego, jaki styl ubierania obieramy, każda z nas posiada większą lub mniejsza kolekcję biżuterii. Kiedyś tanim zamiennikiem złotej czy srebrnej biżuterii był łatwo dostępny tombak, dzisiaj jego miejsce zajmuje biżuteria ze stali nierdzewnej. Bardzo popularna, jeszcze łatwiej dostępna i przede wszystkim tania.

Tania, nie znaczy gorsza

To prawda. To, że coś jest tanie, wcale nie świadczy o tym, że jest gorsze. Stal chirurgiczna już od kilku lat wykorzystywana jest do produkcji biżuterii. To za sprawą tego, że jest ona bardzo odporna chemicznie. Najpopularniejszym podtypem tego rodzaju stali jest 316L, który właśnie wykorzystuje się do produkcji kochanych przez nas dodatków. Jest to materiał tani, dlatego też cieszy się on tak dużym zainteresowaniem. Stosuje się go do wykonywania kolczyków, naszyjników czy innych elementów ozdobnych. Dzięki niskiej zawartości niklu mogą nosić ją alergicy, gdyż dzięki niskiemu stężeniu, w znaczniej ilości przypadków, nie wywołuje ona reakcji alergicznych.

 

biżuteria, biżuteria ze stali chirurgicznej, naszyjnik, broszka, bransoletka,

Jak szukać dobrej jakościowo biżuterii ze stali chirurgicznej?

Przede wszystkim zwróć uwagę na pochodzenie biżuterii. Wiadomym jest, że ta, która wykonywana jest hurtowo dla sieciówek, zazwyczaj jest gorsza jakościowo. Mimo zastosowania tego samego materiału, samo wykonanie nie zawsze jest najlepsze. To może w znacznym stopniu wypłynąć na to, jak długo będziemy mogły cieszyć się z ulubionej pary kolczyków czy naszyjnika. Dlatego też tak ważne jest, aby sprawdzić źródło, z którego pochodzi biżuteria. Inną kwestią jest również to, że biżuteria w popularnych sklepach jest łatwo dostępna, a co za tym idzie, nosi ją wiele osób. Chcąc w jakiś sposób wyróżnić się na tle innych, warto poszukać czegoś, co przyciągnie wzrok innych. Jest wiele sklepów oferujących ten typ biżuterii, natomiast moim ulubionym jest od dawna Gal-artNa tej stronie można znaleźć niepowtarzalną biżuterię, która wyglądem dorównuje tej wartej setki, a nawet tysiące złotych, opatrzonej wyłącznie sławnym nazwiskiem. Już na pierwszy rzut oka widać, że jest ona wykonana z wielką starannością i w trosce o każdy, najdrobniejszy szczegół.

Jak dbać o biżuterię ze stali chirurgicznej?

Dbając odpowiednio o biżuterię ze stali chirurgicznej, z całą pewnością będziecie cieszyć się nią bardzo długo. To nie jest dodatek na jeden raz. W żadnym wypadku! Czyszczenie jest banalnie proste: wystarczy woda i mydło. Czasami robi się na niej ciemny osad, ale nie zrażajcie się tym, to nie oznacza, że nadaje się ona do wyrzucenia. Krótki zabieg czyszczenia z łatwością usunie zanieczyszczenia. Pamiętajcie jednak, aby po takiej „kąpieli” dokładnie osuszyć biżuterię. To wszystko!

Zatem, jeśli chcesz dopełnić swoje stylizacje piękną i modną biżuterią, nie bój się wybierać tej ze stali chirurgicznej. Jest ona bardzo wytrzymała, prawdopodobieństwo tego, że wystąpi u Ciebie reakcja alergiczna wynosi około 0.1%, więc nie bój się spróbować. Tanio, może również oznaczać dobrze. Wychodzę z założenia, że lepiej jest mieć więcej par np. kolczyków niżeli jedną, po to, aby się nie nudzić lub później po raz kolejny nie wydawać kosmicznych sum na biżuterię, która szybko się znudzi. Myślę, że wiele z Was ma podobnie, dlatego nie bójmy się wybierać czegoś, co nie jest srebrem ani złotem, a prezentuje się równie wspaniale! Wiosną stawiajmy na różnorodność, feerię barw i ciekawe dodatki, takie jak np. broszki. Nie bójmy się mieszać różnych stylów, jeśli tworzą one w naszych oczach dobre połączenie. Każdy Wam to powie, że moda jest po to, by się nią bawić, a biżuteria, by ją dopełniać!