marie forleo, wszystko da się ogarnąć, poradnik, recenzja poradników, wydawnictwo galaktyka,

Często znajdujemy się w różnych, patowych wręcz, sytuacjach, które wydają nam się bez wyjścia. Okazuje się jednak, że wszystko da się ogarnąć! Marzysz o sukcesie w obranej przez Ciebie dziedzinie, ale nie wiesz, jak się za to zabrać? Brak Ci wiary w siebie, choć tak bardzo chcesz pokazać światu ile jeszcze możesz do niego wnieść? Marie Forleo w swojej najnowszej książce pt. Wszystko da się ogarnąć przeprowadzi Cię, wręcz za rączkę, po całym procesie myślowym, który sprawi, że uwierzysz w siebie i osiągniesz życiowy sukces!

W kilku słowach o autorce

Jeśli jeszcze nie znasz Marie Forleo, to żałuj! To wyjątkowa kobieta, która jest przykładem dla tysięcy ludzi na całym świecie. Marie wykonuje zawód life coach, co w dosłownym znaczeniu oznacza: nauczyciel życia. Jeżeli kiedykolwiek wątpiłeś w istnienie takiego zawodu, to teraz masz realny dowód na to, że można uczyć życia innych! Do niej idealnie też pasuje określenie: kobieta sukcesu, bo tego nie można jej odmówić. W Stanach Zjednoczonych jest bardzo popularna i prowadzi swój własny program telewizyjny MarieTV. Jak możemy przeczytać na jej stronie internetowej jest: przedsiębiorcą, pisarką, filantropem i niewzruszoną optymistką, która pomoże Ci stać się tym, kim chcesz być.

Recenzja książki Wszystko da się ogarnąć

Przechodząc do recenzji, warto wspomnieć szybko o samej książce:

 

Tytuł: Wszystko da się ogarnąć

Autor: Marie Forleo

Wydawnictwo: Galaktyka

Rok wydania: 2020

Ilość stron: 307

 

To, co można zauważyć już na samym początku lektury, to lekkość z jaką napisana jest cała książka. Zdecydowanie nie jest to stricte taki poradnik, jak moglibyśmy oczekiwać. Marie cechuje tak przyjemny sposób pisania, dzięki któremu od początku miałam wrażenie, jakbym rozmawiała z koleżanką, z którą znam się od lat. W bardzo łatwy sposób przechodziłam z jednej części książki do kolejnej skrobiąc na marginesach notatki, które przydadzą mi się we wprowadzaniu nowej życiowej dewizy: wszystko da się ogarnąć. Na swoim przykładzie przedstawiła na początku skąd w ogóle powzięła pomysł o tym, aby kierować się w życiu właśnie takim przekonaniem. Następnie pokazała, jak sama krok po kroku doszła do tego miejsca, w którym właśnie się znajduje. Ukazała, że to nie tak, że człowiek rodzi się stworzony do tego, aby osiągnąć sukces, nawet w lokalnej społeczności. Do wszystkiego po prostu musimy dorosnąć, po drodze nie raz podjąć odmienną decyzję.

 

marie forleo, wszystko da się ogarnąć, recenzja wszystko da się ogarnąć, ciekawy poradnik,

 

W książce jest szereg motywujących cytatów, które znaleźć możemy na początku każdego z rozdziałów. Już nimi samymi możemy się zainspirować i zrozumieć, gdzie leży clou problemu. Każdy z nich jednak odnosi się niejako do treści dalszej części tej pozycji.

Bardzo dużym plusem tej książki jest również zawarcie w niej zadań, jakie mamy wykonać w trakcie lektury. Znajdują się one na końcu praktycznie każdego rozdziału. Aby wykonać je sumiennie i w zgodzie z własnym przekonaniami, warto przygotować kartkę i porządnie zastanowić się nad udzielanymi odpowiedziami!

To, co najbardziej spodobało mi się w książce

Wierzę, że w każdej książce jest coś, co nam się spodoba. Mi bardzo do gustu przypadło to, że Marie Forleo całą swoją wiedzę przekazała w oparciu o doświadczenia, swoje lub innych osób, obrazując w bardzo prosty sposób dany problem czy zagadnienie. Jak wiemy, najprościej jest uczyć się na własnych błędach, ale to również nie wyklucza możliwości uczenia się na błędach innych. Historie bohaterów odnoszą się do różnych aspektów życia, czasem niesamowicie prozaicznych. Poznamy w niej krótkie historie o tym, jak dzięki trzymaniu się życiowej dewizy wszystko da się ogarnąć jednej z bohaterek udało się uwolnić z toksycznego związku lub pozbyć smutku po stracie bliskiej osoby. Czasami z tak, wydawać by się mogło, prostymi sytuacjami dnia codziennego nie umiemy poradzić sobie przez bardzo długi czas. Patrząc na to z czym udało się wygrać innym zrozumiemy, że z każdej sytuacji można wyjść obronną ręką.

Dla mnie również bardzo ważne stało się zamieszczenie w książce informacji o tym, jak radzić sobie z krytyką. Spotykamy się z nią tak naprawdę codziennie, ale z niektórymi słowami ciężko jest się pogodzić. Bardzo często, to właśnie dlatego się poddajemy i odpuszczamy sobie, a nie powinniśmy. To bardzo istotne zagadnienie, dlatego też polecam, abyście sięgnęli po tę pozycję.

 

marie forleo, poradnik, wszystko da się ogarnąć, recenzja poradnika,

 

Podsumowanie

Każdy z nas miał w swoim życiu choć jedną sytuację, która podcięła nam skrzydła. Z mniejszych porażek można podnieść się z łatwością przy odrobinie samozaparcia. Większe, potrafią zwalić Nas z nóg na długie lata. Dzięki książce Marie Forleo Wszystko da się ogarnąć zrozumiesz, że na każdym etapie Twojego życia możesz… przewrócić je do góry nogami i zacząć od nowa. W dążeniu do sukcesu nie ma, tak naprawdę, żadnej dolnej lub górnej granicy wiekowej, która mogłaby być wyznacznikiem podejmowanych działań.  Ta, banalna wręcz, dewiza życiowa, przeprowadzi Nas przez życie tak, jak sami tego chcemy. Choć często miewamy pod górkę, nie warto się zrażać. Jeśli choć odrobina Ciebie woła, że gra jest warta świeczki, ryzykuj! Bo tak naprawdę o to w tym wszystkim chodzi! O podjęte ryzyko. Nie próbując, nigdy nie dowiesz się czy podjąłeś właściwą decyzję.

Zachęcam Cię do sięgnięcia po tę książkę, ponieważ jest ona bardzo łatwo w odbiorze, a już od pierwszych zdań możesz poczuć się, jakbyś rozmawiał z Marie, która jest Twoją dobrą koleżanką. To nie jest kolejny sztywny poradnik opatrzony szeregiem trudnych do zrozumienia pojęć. To prosty poradnik pokazujący Ci jak łatwo możesz ogarnąć swoje życie!