Zioła na bezsenność

Bezsenność to zmora wielu Polaków. Często nie wiemy, jak sobie z nią poradzić, a wielu z nas wydaje się, że to tylko błahy problem, który z czasem minie. Nic bardziej mylnego! Jak poradzić sobie z bezsennością nie zażywając leków?

Niestety, ale coraz więcej osób ma problemy ze snem. Objawia się to m.in. tym, że mamy trudności z zaśnięciem, śpimy nerwowo, wybudzamy się w środku nocy, a ostatecznie rano wstajemy jeszcze bardziej zmęczeni. Choć każdy, kto tego doświadczył przyzna, że jest to niezwykle uciążliwe, rzadko szukamy przyczyny takiego stanu rzeczy.

Jakie są przyczyny bezsenności?

Przyczyn bezsenności jest wiele, jednak najczęściej wymienia się, że jest to np. bezdech senny, chrapanie, nadciśnienie tętnicze, niewydolność serca, zaburzenia psychiczne, zgaga czy nadczynność tarczycy.

Negatywne skutki bezsenności

Mało kto zdaje sobie sprawę z tego, że bezsenność niekorzystnie wpływa na nasze zdrowie. Może ona prowadzić do problemów z koncentracją, nadwagi lub otyłości, a nawet do obniżenia odporności na czynniki chorobotwórcze czy też doprowadzić do chorób serca.

Jak radzić sobie z bezsennością w naturalny sposób?

W pierwszej kolejności zawsze należy udać się do lekarza, jednak wiemy, że akurat z tym różnie bywa. W takich przypadkach można sięgnąć po zioła na bezsenność. Świetnie sprawdzają się naturalne, ajurwedyjskie mieszanki przypraw. To świetna opcja dla osób stawiających na ekologię, ponieważ pochodzą one właśnie z takich upraw.

W tym miejscu warto polecić ashwagandę. Doskonale wpływa ona na funkcjonowanie mózgu i ciała. Równie dobrze sprawdza się Sleep well od DevaHarmony, czyli kompozycja Brahmi i Pethy.

Zioła na bezsenność
Zioła na bezsenność

Pamiętaj, żeby nie bagatelizować problemów ze snem, ponieważ może to negatywnie wpłynąć na twoje życie. Warto reagować od razu, gdy tylko dostrzeżemy pierwsze objawy, ponieważ później bezsenność może się pogłębiać, a wraz z nią pojawia się złe samopoczucie.

Sen to podstawa, dzięki któremu możemy normalnie i efektywnie funkcjonować. Nie bez powodu wszyscy powtarzają, że powinniśmy spać minimum 8 godzin dziennie.