Posiadanie drukarki to niezwykła wygoda, ale wszyscy wiemy, że to jedno z niewielu urządzeń szczególnie skłonnych do awarii. Co robić w takiej sytuacji? Wyrzucić i kupić nową, czy szukać fachowca, który ją naprawi? Sprawdź.
Posiadanie własnej drukarki to niebywały atut. Wiadomo, większość z nas nie korzysta z niej w domu regularnie, jednakże w miejscu pracy jest niezbędna. Zauważyłam, że niezależnie od tego jak często jej używamy, to jeden z tych sprzętów, który ma największe skłonności do awarii. Nie raz poirytowana miałam ochotę wyrzucić ją przez okno, ale oczywiście powstrzymywałam się. Oczywiście szukałam rozwiązania na własną rękę, ale nie raz poległam.
Co wtedy? Faktycznie wyrzucić ją przez okno i zamienić nowym, lepszym modelem? A w życiu!
Naprawa drukarek
O ile urządzenie jest jeszcze na gwarancji to problem z głowy, ale wiadomo, że rzeczy martwe potrafią być wyjątkowo złośliwe, a już nad wyraz uwielbiają się psuć zaraz po zakończeniu tego okresu.
Z uwagi na to, że świat zalewa fala śmieci, nie jestem za tym, by w takich sytuacjach pozbywać się sprzętu i kupować nowy. Naprawa drukarek to jedno z najlepszych rozwiązań (a już na pewno lepsze od robienia tego na własną rękę, gdy nie ma się o tym pojęcia – wiem z własnego doświadczenia).
Niezależnie czy to drukarka, czy kserokopiarka lub urządzenie wielofunkcyjne, to must have w każdej firmie. Wyspecjalizowani fachowcy w oparciu o umowę serwisową bez większego problemu doprowadzą je do stanu używalności.
To dobry sposób na to, by zminimalizować koszty, ponieważ w pierwszej kolejności specjaliści diagnozują usterkę i określają procedurę naprawczą, a dopiero później zabierają się do pracy. Dzięki temu wcześniej możemy się przygotować na dodatkowe wydatki, bądź też ich uniknąć, bo czasami za naprawę zapłacimy duuuużo mniej niż za nowe urządzenie.
Im lepszy serwis, tym mniej czasu zajmuje naprawa. Najlepsi z najlepszych podejmują się naprawy w ciągu 24 godzin od przyjęcia zgłoszenia. Dodatkowo posiadają rozbudowaną ofertę, w tym robienie np. ekspertyz technicznych, czy planowanie wymian zużywających się części.
Odpowiadając na zadane na wstępie pytanie – nie wyrzucaj, naprawiaj i nie przyczyniaj się niepotrzebnie do zanieczyszczania naszej planety.