magazyn

 

Prowadzenie firmy transportowej potrafi nastręczyć wielu zmartwień. Sama logistyka pochłania wiele cennego czasu, który można by przeznaczyć na realizowanie innych zadań. Istotny jest również załadunek pojazdów, który często odbywa się w różnych porach, zwłaszcza, gdy mamy styczność np. z załadunkiem TIRów. Dlatego też niezwykle ważne jest zapewnienie odpowiednich ku temu warunków, które cały ten proces usprawnią, a to niezwykle istotne, gdy gonią nas terminy.

Oświetlenie zewnętrzne led

Oprócz dostosowanych do właściwości i przeznaczenia budynku ramp załadunkowych, ważne jest stosowne oświetlenie zewnętrzne led, gdyż w obecnie panujących warunkach, to ten typ lamp sprawdza się najlepiej zapewniając wyjątkowo dobre podświetlenie, a także wydajność. Współcześnie dostępne na rynku lampy LED produkowane są z wytrzymałych surowców, takich jak anodowane aluminium. Proces produkcji takiego aluminium zapewnia niezwykle wysoką odporność na korozję, dzięki czemu zainwestowanie w tego typu lampy pozwala na zminimalizowanie wydatków na zakup kolejnych lamp, dzięki czemu zyskamy dodatkowe pieniądze na inne inwestycje. Ten typ oświetlenia świetnie sprawdzi się na halach produkcyjnych, w firmach transportowych oraz innych działalnościach gospodarczych wymagających funkcjonowania również po zmroku.
Decydując się na oświetlenie w technice LED bardzo ważne jest również dobranie odpowiednich diod, które będą rozprowadzały światło po terenie firmy. Na tę chwilę świetnie sprawdza się seria Oslon Square marki Osram, ponieważ wykonywane są one na osłonkach ceramicznych, a przy małej ilości diod uzyskują one moc aż 140 lm/W, gdzie pozostałe lampy cieszą się wynikami rzędu 70-120 lm/W.
Pamiętajmy również o tym, aby w miarę możliwości ograniczać niepotrzebne wydatki tworząc tym samym w firmie oszczędności. Szukając stosownego oświetlenia do swoich magazynów czy też pozostałych budynków użytkowych, które spełniać mają swoją funkcję na zewnątrz, ważne jest również sprawdzenie atestów urządzeń oraz upewnienie się czy były na nich przeprowadzane testy wytrzymałości. Tylko w ten sposób będziemy mieć pewność, iż spełnią one swoją funkcję w zmiennych warunkach atmosferycznych, a biorąc pod uwagę zmienność klimatu, jest to bardzo istotne. Wiadomo, że każdy z Was prowadzi inną działalność i jeśli jest to np. produkcja z której wydziela się bardzo wysoka temperatura, nie sposób uniknąć nagrzania ścian, a co za tym idzie pozostałych urządzeń znajdujących się na ich powierzchni. Taki efekt uboczny działalności może w znacznym stopniu wpływać na funkcjonalność tego typu sprzętów, co też znacznie obniżać ich wydajność oraz żywotność.
Decydując się na zakup warto również wziąć pod uwagę okres gwarancji, jakim objęte są wskazane we wpisie urządzenia. Wydaje mi się, że takim optymalnym czasem jest okres 5 lat, dzięki temu mamy wieloletnią pewność, że w przypadku jakichś uszkodzeń możemy liczyć na pomoc producenta.

Podsumowując, decydując się na oświetlenie czy to budynków, magazynów czy też dróg dojazdowych do firmy, pamiętaj o wysokiej jakości lamp, które mają ułatwiać transport. Jednocześnie wpłynie to również na wizerunek Twojej firmy, ponieważ już na pierwszy rzut oka kolejny kontrahent zauważy, że dbasz nie tylko o jakość świadczonych przez Ciebie usług, ale i również o bezpieczeństwo swoich i jego pracowników, którzy przebywają na terenie zakładu. Nie zapominaj o tych istotnych szczegółach, bo gdy nadejdzie trudniejszy czas, wymagający od Ciebie większych nakładów finansowych, zawsze będziesz posiadał dodatkowe oszczędności, z których będziesz mógł/mogła skorzystać w takich sytuacjach nie martwiąc się o to, że np. brak oświetlenia zewnętrznego wywoła opóźnienia w załadunku, rozładunku lub dostawie, a przy dobrym oświetleniu, Twoją firmę będzie widać już z daleka. Każdy to doceni, a Ty będziesz stale zadowolony/a.