dermokosmetyki, nawilżająca pianka do twarzy, sucha skóra, pielęgnacja suchej skóry,

Sucha skóra twarzy, jest naprawdę przykrą przypadłością, która dotyka wysokiego odsetka kobiet. Każda z Nas, która choć przez chwilę doświadczyła tego problemu, wie jak trudno jest doprowadzić skórę do normalnego stanu. Z pomocą przychodzą nam zabiegi z zakresu kosmetologii czy chirurgii estetycznej, jednak ceny niektórych zabiegów są bardzo wysokie. Biorąc pod uwagę obecne realia, nie każdy może sobie na to pozwolić. Nie mniej jednak, to nie znaczy, że problem ten będzie towarzyszył nam do końca życia! W domowym zaciszu również możemy przeprowadzać zabiegi, które nawilżą skórę i może Ci w tym pomóc pianka do mycia twarzy.

Podstawą w przywróceniu skórze blasku i nawilżenia, jest dobre oczyszczenie twarzy. Sucha skóra wymaga dobrej pielęgnacji, a żeby uzyskać pożądany efekt, nie można pominąć tego kroku. Chcąc zadbać o skórę twarzy, warto dobrać odpowiedni kosmetyk, który sprawi, że proces oczyszczania nie będzie wyłącznie nieprzyjemnym obowiązkiem. Na rynku łatwo dostępne są kosmetyki do skóry odwodnionej, dzięki którym z łatwością oczyścimy skórę twarzy. Jeśli chcesz zacząć świadomą pielęgnację, przede wszystkim musisz wybrać dobre kosmetyki, bo Twój ulubiony płyn do demakijażu nie rozwiąże Twojego problemu. Ba! Może go nawet nasilić! Dlatego też nie bój się po kosmetyki, które dotychczas były Ci obce! Pianka do mycia twarzy może rozwiązać Twoje problemy i sprawić, że pielęgnacja stanie się przyjemnością, a nie przykrym obowiązkiem.

 

dermokosmetyki, novaclear, pianka do twarzy, oczyszczanie, nawilżenie twarzy,

 

W tym miejscu warto również wspomnieć o tym, abyś zapomniała o używaniu zwykłego mydła do mycia twarzy. Kiedyś sama popełniałam ten błąd i to głównie z tego powodu nabawiłam się problemów z suchą skórą. Może zastanawiasz się teraz: dlaczego nie mogę myć twarzy mydłem? Przede wszystkim dlatego, że w większości z nich znajduje się SLS lub SLES. SLS to środek chemiczny, który odpowiada za wytwarzanie piany w mydle. Niestety, jak potwierdzają liczne badania, jest on niebezpieczny dla skóry. Może on powodować nadmierne przesuszanie skóry, ponieważ usuwa ochronną warstwę lipidową. SLES natomiast jest pochodną SLS i może być rakotwórczy!!! Te dwa związki są najpopularniejsze i można je znaleźć praktycznie w każdym drogeryjnym kosmetyku. Oprócz nich niekorzystne dla skóry mogą być również: oleje silikonowe, PEG, PPG, EDTA.

Nawilżająca pianka do mycia twarzy

 

novaclear, dermokosmetyki, kosmetyki nawilżające do twarzy, sucha skóra twarzy, pielęgnacja suchej skóry,

 

Moim wybawieniem, pod względem oczyszczania, stał się dermokosmetyk produkowany w Polsce – Novaclear. Pianka do mycia twarzy okazała się strzałem w dziesiątkę. U mnie z całą pewnością zagości na stałe. Jest niezwykle praktyczna w użyciu dzięki wygodnemu aplikatorowi. Posiada pompkę, która po wciśnięciu dozuje preparat. To, co najbardziej mnie zaskoczyło, to fakt, iż posiada ona szczotkę wyposażoną w silikonowe wypustki, dzięki którym z łatwością można wykonać delikatny masaż skóry twarzy, przy jednoczesnym jej oczyszczeniu. Po kilku użyciach można zauważyć poprawę, a w połączeniu z kremem nawilżającym tej samej serii – czyni cuda. Zaobserwowałam, że problem suchej skóry powoli odchodzi w niepamięć, a moja twarz w końcu(!) staje się zdrowo rozświetlona!

 

novaclear, pianka do twarzy, oczyszczenie twarzy, jak zmyć makijaż, kosmetyki do pielęgnacji suchej skóry,

 

Z uwagi na to, że sezon urlopowy już się zaczyna, warte podkreślenia jest to, iż pianka posiada bardzo solidne zabezpieczenie, które świetnie sprawdzi się w podróży.

Skład, również potrafi zachwycić tym, jak jest krótki. Znajdziemy w nim: Aqua, Cocamidopropyl Betaine, Ammonium Lauryl Sulfate, Sodium Hyaluronate, Oryza Sativa Extract, Allantoin, Urea, Propylene Glycol, Tetrasodium EDTA, Benyzl Alcohol, Phenoxyethanol, Ethylhexylglycerin, Lactic Acid, Parfum. Jak z łatwością możecie zauważyć, nie znajdziecie w nim żadnych szkodliwych substancji! Pianka nawilżająca Novaclear jest w pełni bezpieczna dla Naszej skóry.

Podsumowując: jeśli szukacie naprawdę godnego polecenia kosmetyku, koniecznie sięgnijcie po piankę Novaclear. Zamknięta jest ona w butelce o pojemności 100ml z bardzo wygodnym aplikatorem, który oprócz zbawiennego wpływu na suchą skórę, pozwoli Wam się odprężyć podczas miłego masażu. Silikonową końcówkę z wypustkami można w każdym czasie zdjąć i dokładnie wyczyścić.