Smycz dla psa

Zastanawiasz się, jaką smycz dla psa wybrać? Spieszę z pomocą! Na to powinieneś zwrócić uwagę, przed zakupem.

Opieka nad pupilem bywa wymagająca. W sieci można znaleźć wiele poradników, jak się nim opiekować, jaką karmę wybierać oraz jak postępować w różnych przypadkach. Coraz popularniejsze są też kursy pierwszej pomocy dla zwierząt, tak aby w razie zagrożenia życia móc od razu ruszyć na ratunek.

Choć nie wątpię w to, że każdy (wiadomo, bywają pojedyncze przypadki) bezgranicznie kocha swojego psa, o tyle (o zgrozo!!) nie wszyscy zwracają uwagę na to, jaką smycz kupić, a to jest przecież równie ważne, jak dobrze dobrana karma.

Jaką smycz dla psa wybrać?

Smycz dla psa to podstawa. Dobra smycz oczywiście. Nie neguję, czasami w marketach faktycznie można znaleźć produkt świetnej jakości, który doskonale spełnia swoją funkcję, jednak rzadko się to zdarza.

Przede wszystkim najważniejsze jest to, by smycz posiadała bezpieczne zapięcie. Bezpieczne, czyli takie, które nie wyrządzi mu krzywdy, a przy tym uniemożliwi swobodne wypięcie i np. ucieczkę.

Drugim równie ważnym aspektem jest jej jakość. Nie może być wykonana ze sztucznych, drażniących, czy obcierających skórę materiałów, ponieważ wówczas każdy spacer będzie udręką, a nie przyjemnością.

Wszystkim miłośnikom wieczornych wędrówek z psem polecam również zaopatrzyć się w smycz odblaskową, tak aby kierowcy widzieli nas z oddali. Bezpieczeństwo powinniśmy zawsze stawiać na pierwszym miejscu. A zaraz po nim – wygodę.

Smycz dla psa
Smycz dla psa

W „niezbędniku czworonoga” powinna również znaleźć się smycz antypoślizgowa. To nieoceniony element zwłaszcza w upalne dni, gdy się pocimy. Dzięki gumowym pleceniom nie wyślizgnie nam się z dłoni, nawet gdy pies mocno szarpnie.

Na co jeszcze zwrócić uwagę? Przede wszystkim na długość smyczy. Jeżeli będziemy jej używać do treningów, powinna być dłuższa od tej na co dzień. 3m/5m a może 10m? Wszystko zależy od potrzeb twoich oraz psa. Zwróć też uwagę na to, by była elastyczna, tak by nie krępowała psa przy forsujących ćwiczeniach.

Smycz dla psa
Smycz dla psa

A czy ty zwracasz uwagę na to, jakie smycze wybierasz dla swojego psa?